ADATA SU650 düşük kopyalama hızı

srob

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, geçen gün ADATA SU650 120 GB SSD aldım(AHCI modunu aktif ederek sıfırdan Windows 10 kurdum). CrystalDiskMark 6 ile test yaptığımda sonuçlar resimdeki gibi yüksek gözüküyor.Ama bir şey taşıdığım zaman hızlar 100 mb/s geçmiyor aynı şekil de bir şey aktardığım zaman yine sonuç 100mb/s oluyor.Anlık 100 mb/s oluyor tekrar 7 10 15 civarlarına düşüyor.Ekstra yapmam gereken bir şey var mı ? (SATA III)

Sistemim:
Anakart: Gigabyte B75M-D2V
İşlemci : Intel i5-3330 3.00GHz
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti
Ram:8 GB 1600MHz
Depolama: ADATA SU650 120 GB SSD

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    43,6 KB · Görüntüleme: 372
Son düzenleme:
Değerler normal, sıkıntı yok. Kopyalama yaparken hızların verilen değerlerde olmaması çok normal çünkü testteki değerler sıralı okuma ve yazma değerleri.

Eğer bir dosyayı HDD'den SSD'ye aktarıyorsanız (veya tam tersi ise) yavaş aktarım olması çok doğal. SSD'nin test sonuçları gayet iyi, vermesi gereken performans bu zaten.

Merhaba,
Adata SSD Toolbox programı ile Su650 modelinin kullanım detaylarına ve ömrüne vs bakabiliyor musunuz acaba?
Yabancı bir sitede bakılamadığını okumuştum. Bu konuda bilgi verir misiniz lütfen?

Merhaba,
Adata SSD Toolbox programı ile Su650 modelinin kullanım detaylarına ve ömrüne vs bakabiliyor musunuz acaba?
Yabancı bir sitede bakılamadığını okumuştum. Bu konuda bilgi verir misiniz lütfen?
Bakabilirsiniz arkadaşlar, sunduğu liste içerisinde Healt kısmına denk gelen kutuda ilgili değer yer arıyor. Toolbox fayda sağlayan bir yazılım her açıdan.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı