Adata SU650 SSD Bir Anda Bozuldu

Daha fazla  
Merhabalar, Adata SU650 120 GB modelini kullanıyorum. Bilgisayar 1 ay falan çok yavaştı, takılıyordu. Arada bir mavi ekran da yiyordum yakın zamanda format atmayı düşünürken, bir anda mavi ekran gelip kurtarma ekranı geldi ve format şart oldu format atarken boottan falan baktım hiç bir şekilde SSD görünmüyor. Neden oldu böyle bir şey anlamadım bozuldu mu acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı şey arkadaşımın başına geldi. 240GB almıştık. 1.5 aylık falandı cihaz. Boot hataları veriyordu. En son bios logosunda kalmış. Sonrasında kontrol ettiklerinde bios veya başka bir bilgisayarda görünmüyordu. Garantiye gitti. İstanbul'da Endeks Bilişim isimli firmaya gönderdi. Garantiye değişti. Yerine Gigabyte marka SSD yolladılar.

Herkes SSD alın sisteme hız katıyor gibi şeyler söylüyor ama şart değil. 120GB HDD alsanız nasıl olurdu? Kasardı, bozulurdu. Bu 120GB SSD de de aynı. Sadece fark birinin daha hızlı çalışıyor olması. İyinin kötüsü yani. Bozulmuştur. Ben bu güne kadar uzun süre yaşayan SSD görmedim maalesef, çok pahalı olanları dışında.

Bende aynı modelin 240gb olanın kullandım 6. ayında bozuldu yenisini gönderdiler, gönderdikleri üründe 3 aylık kullanımda pert olmuş durumda. ADATA almayın kalite 0.
650 serisinde bir problem var sanırım, adata aslında gayet kaliteli bir markadır.. garantiden yeni cihaz gelmesi vs. kaç gün sürdü hocam?

650 serisinde bir problem var sanırım, adata aslında gayet kaliteli bir markadır.. garantiden yeni cihaz gelmesi vs. kaç gün sürdü hocam?
Ben ürünü Yukko.com'dan aldım, ürünü ilk onlara yolladım gerekli kontrolleri yapıp yeni ürünü göndermeleri 5 gün sürdü(Benim ürünümü göndermem, kontrol etmeleri ve aynı günde kargoyla yeni ürünü göndermeleri toplam 5 gün sürdü). Bu satış politikaları çok hoşuma gitti ama malesef verilerim gitti :((

Adata nın harici harddiskleri de bozuluyordu. Samsung, Toshiba, OCZ, Corsair ve Crucial dan şaşmayın. Verilerinize ve paranıza değer vermiyorsanız eşekli marka, Adata ve 10 yıl öncesinin teknolojilerine sahip, önbelleksiz SanDisk'ler :)

Son düzenleme:
Ben ürünü Yukko.com'dan aldım, ürünü ilk onlara yolladım gerekli kontrolleri yapıp yeni ürünü göndermeleri 5 gün sürdü(Benim ürünümü göndermem, kontrol etmeleri ve aynı günde kargoyla yeni ürünü göndermeleri toplam 5 gün sürdü). Bu satış politikaları çok hoşuma gitti ama malesef verilerim gitti :((
Hocam merhaba hepsiburada uzerinden bende su650 aldim garantiye gonderecegim fakat hepsiburada da "Ürünü orijinal ambalajında tüm aksesuarlarıyla birlikte göndermeniz gerekir. " yaziyor bende kutunun ust kisimdaki ambalaji yok zaten olsada ona koyup gonderemem siz nasil gonderdiniz servise baska kutu ya felan mi koydunuz.

Hocam merhaba hepsiburada uzerinden bende su650 aldim garantiye gonderecegim fakat hepsiburada da "Ürünü orijinal ambalajında tüm aksesuarlarıyla birlikte göndermeniz gerekir. " yaziyor bende kutunun ust kisimdaki ambalaji yok zaten olsada ona koyup gonderemem siz nasil gonderdiniz servise baska kutu ya felan mi koydunuz.
Sizin cihazın ne sorunu var?

Yeni konular

Geri
Yukarı