Adata XPG S40G RGB SSD hakkında güncelleme

ClickClickBumBe

Hectopat
Makaleler
9
Daha fazla  
13 aralık tarihinde S40G hakkın da bir inceleme yayınlamıştım okuyanlar vardır aramız da. Ben yine de okumayanlar ve okumak isteyenler için kısayol bırakıyorum. 22 Ocak akşam 8'de @Recep Baltaş ve @Ali Güngör bir GTX1660 Super sistem videosu yayınladılar. Konuyu doğru yere açmışımdır umarım aktarmak istiyorum.

Sistem de XPG S40G kullanılmış. Bu SSD konu da anlattığım gibi sıkıntılı bir SSD. Soğuk bir bileşen yerine çift taraflı bant ile plastik yapıştırılmış ve RGB şıklığı yansıtılmış. Beni bilenler vardır yeri gelir JD savunurum, Adata savunurum. Ancak gömülmesi gereken ürünü varsa markanın fan etkisi olmadan gömerim. Burada anlatmak istediğim olay S40G ürünün sistem için yeterli olmadığını anlatmak ve zararlı olduğunu göstermek. Ben şahsen oyun kurmadım, sadece işletim sistemini kurup oyunu açtım. Oyunu farklı bir SSD'de açtım yanlış anlamayın.

Sıcaklık 100 derece oldu Aida'da ve mavi ekran ile bilgisayar kapandı. İlk açılışta bilgisayar S40G'yi görmedi. 2-3 dakika sonra açtım öyle gördü. Hiçbir dosya kurmasam bile +20 dakika sonra bilgisayar kapandı.

Bence SATA SSD günü kurtaracaktır veya SX2000 tarzı bir M.2 SSD. Okuyanlara teşekkürler sadece bir facia olursa diye görüş bildirdim. Umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

Uzunca bir süre hangisini alayım karmaşasından sonra bende o tarihten sonra RGB yi falan boşver diyerek SX8200 almaya karar verdim.
Anakartın modeli sebebi ile SDD ekran kartının altında kalıyor ve ileride anakart değişikliği düşünüyor olsam bile sıcaklık riskine girmek istemedim şu an iyi ki de bu kararı vermişim diyorum.
RGB iyi güzel ama hem anakart değişikliğine kadar var olduğu belli olmayacaktı hem de anakart değiştirmek istediğimde yeni nesil, kendi SDD kalkanı olan bir model almak istesem RGB nin yine hiçbir espirisi kalmayacaktı. Hatta belki de bu anakartlardan birini almak istediğimde kafamı karıştırıp farklı bir modele yönelmeme sebep olacaktı.
Şu an SDD sıcaklığı 44 pek yük altında olduğunu söyleyemem.

Merhabalar 256'lık Adata XPG S40 RGB kullanıyorum bende anakart modelim Gigabyte B450M S2H benm farklı bir problemim var açıkcası bu SSD'yi taktığımda güç yokken çalışmaya başladı bilgisayarı açtım tanıttım kurdum. PC'yi kapattım hala çalışıyor ışıklar snra Power Supply'den kapattım PC'yi hala daha ışıkları 20 dk boyunca sönmedi sönmeyeceğini düşündüm artık manuel olarak kapatmak zorunda kaldım ne yappmalıyım bu bir problem midir? Bu arada erp enabled ve charge olayları kapalı bütün her şey elektriği kesiyor mouse pad dahil ama SSD kesmiyor.

Merhabalar 256'lık Adata XPG S40 RGB kullanıyorum bende anakart modelim Gigabyte B450M S2H benm farklı bir problemim var açıkcası bu SSD'yi taktığımda güç yokken çalışmaya başladı bilgisayarı açtım tanıttım kurdum. PC'yi kapattım hala çalışıyor ışıklar snra Power Supply'den kapattım PC'yi hala daha ışıkları 20 dk boyunca sönmedi sönmeyeceğini düşündüm artık manuel olarak kapatmak zorunda kaldım ne yappmalıyım bu bir problem midir? Bu arada erp enabled ve charge olayları kapalı bütün her şey elektriği kesiyor mouse pad dahil ama SSD kesmiyor.

Adata sitesinden yazılımını indir, off konuma al ve PC açılırken LED'ler çalışır. Proram devreye girince LED'ler kapanır. Kolay gelsin.
13 aralık tarihinde S40G hakkın da bir inceleme yayınlamıştım okuyanlar vardır aramız da. Ben yine de okumayanlar ve okumak isteyenler için kısayol bırakıyorum. 22 ocak akşam 8'de @Recep Baltaş ve @Ali Güngör bir GTX1660 Super sistem videosu yayınladılar. Konuyu doğru yere açmışımdır umarım aktarmak istiyorum.

Sistem de XPG S40G kullanılmış. Bu SSD konu da anlattığım gibi sıkıntılı bir SSD. Soğuk bir bileşen yerine çift taraflı bant ile plastik yapıştırılmış ve RGB şıklığı yansıtılmış. Beni bilenler vardır yeri gelir JD savunurum, Adata savunurum. Ancak gömülmesi gereken ürünü varsa markanın fan etkisi olmadan gömerim. Burada anlatmak istediğim olay S40G ürünün sistem için yeterli olmadığını anlatmak ve zararlı olduğunu göstermek. Ben şahsen oyun kurmadım, sadece işletim sistemini kurup oyunu açtım. Oyunu farklı bir SSD'de açtım yanlış anlamayın.

Sıcaklık 100 derece oldu Aida'da ve mavi ekran ile bilgisayar kapandı. İlk açılışta bilgisayar S40G'yi görmedi. 2-3 dakika sonra açtım öyle gördü. Hiçbir dosya kurmasam bile +20 dakika sonra bilgisayar kapandı.

Bence SATA SSD günü kurtaracaktır veya SX2000 tarzı bir M.2 SSD. Okuyanlara teşekkürler sadece bir facia olursa diye görüş bildirdim. Umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

70 dereceden sonra SSD kendini kapatıyor. yazılımını yükler iseniz orada görebilirsiniz.

İçinden vida çıkıyor mu çıkmıyorsa hangi vidayı almalıyım

Geri
Yukarı