XPG Spectrix S40G SSD vs Adata SU800

Xappo

Hectopat
Yazın 6000 TL civarı bir PC toplayacağım. SSD seçiminde M.2 mi kullanmalıyım kararsız kaldım. M.2 tercih etmeli miyim, farkları neler, bana ne artısı olur dostlar? Şu an XPG Spectrix S40G 256 GB M.2 SSD 440 TL civarındayken Adata SU800 512 GB SSD 490 TL. Kapasitesi daha fazla olduğu için SU800 düşünüyorum ancak hiç SSD kullanmadım. Benim için hangi seçenek daha iyi dostlar?

XPG Spectrix S40G;

Adata SU800;

SU 800 serisinden memnun olmayan insan sayısı azdır ve gerçekten Adata'nın ürettiği en iyi SSD modeli olabilir (güncelliğini biraz kaybetti).

M2; NVMe platformu kullanırsanız hız kazancınız, yer kazancınız olur.
S-ATA; S-ATA SSD'ler S-ATA III hızlarına bağlıdır, NVMe SSD'ler gibi saniye GB okuma/yazma hızı sunmaz ama sadece depolama amaç ise S-ATA III daha mantıklıdır. Masaüstünde, NVMe 3 saniye açıyorsa; S-ATA III 5 saniyede açıyor. Çok uçurum bir fark olmuyor ama "Ben Render yaparım, işim yüksek GB'ler" dersen; NVMe tercih et.

Normal oyuncu için S-ATA SSD yeterli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı