Adata XPG SX8200 Pro mu? Adata XPG Spectrix S40G mi?

Selamlar dostlar, bu iki M.2 arasında kaldım. İkisinin bütçesi de aynı RGB olan biraz hoşuma gitti, ama bu iki SSD arasında sadece RGB farkı mı var? Kullanan dostlarımız varsa SSD'yi önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum, RGB modelin ısınma sorunu olduğu aşikar. Isınma sorunu beraberinde performans düşüşünü getiriyor. Önerim SX8200 alıp performanstan ödün vermemen. Anakartında M2 soğutucu bulunmasa bile yanında gelen soğutucu günlük kullanım için işini görüyor :) .

RGB'li modelin plastik kaplamasının sıcaklık artışına sebep olup performansı düşürdüğüne dair bir inceleme videosu vardı ama şuan bulamadım.

Ben de yakın gelecekte Nvme ssd almayı düşünüyorum ve sx8200 pro aklımdaki modellerden birisi. Anakartımdaki yuvalardan birisi m2 soğutucu plakasına sahip. Zaten içinden soğutucu da çıkıyormuş. İki seçenek arasında sx8200 pro kesinlikle daha mantıklı.

Ben de RGB'li model düşüneceğim ama düzgün soğutma daha önce geliyor.

Hocam RGB olanda o üstteki plaka plastik olduğu için ısınma oluyor diyorlar. Ben XPG SX8200 Pro 512GB kullanıyorum ve çok memnunum. Resmen Samsung EVO katili diyebilirim. Kendi soğutucusuyla sıcaklığı, ağır stres testlerinde bile 47-48 dereceyi aşmadı(240 GB veri yazdım). Normalde 31-32 derecede çalışıyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

3500mb yazma, 2300mb okuma hızı var, rastgele hızları da gayet iyi.

Son düzenleme:
1.5 aydır S40G kullanıyorum, defalarca stres testi yaptım, 38-39 dereceyi geçtiğini görmedim. Isınma problemini yaşayanların kasa içi hava akışı kötü olsa gerek ya da ben çok şanslıyım bana özel üretim bir pcb geldi.

SX8200 Pro da çok iyidir, ben onu alacaktım stokta kalmadığı için S40G aldım ama pişman değilim.

1.5 aydır S40G kullanıyorum, defalarca stres testi yaptım, 38-39 dereceyi geçtiğini görmedim. Isınma problemini yaşayanların kasa içi hava akışı kötü olsa gerek ya da ben çok şanslıyım bana özel üretim bir pcb geldi.

SX8200 Pro da çok iyidir, ben onu alacaktım stokta kalmadığı için S40G aldım ama pişman değilim.

bende bu gün ve ya yarın aynı m2 ssd s40g modeli sipariş verecektim son yorum senin kini gördüm şimdi ekranda bende aynı şeyi söyleyecektim ama işte sen daha net daha iyi cevap vermişsin hacı ne yazık ki bizim ülkemiz de böyle kullanıcı ne kullandığını tam anlamıyla bilmediği zaman firmaya atıyor lafı adamlar bu ürünü rgb yapmış ve soğutma muhabbetini elbet düşünmüştür kasa iyi hava alıp dışarı atıyorsa bir problem olacağını düşünmüyorum bende

Burada haklı çıkmaya çalışmaya gerek yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu izler ve yorumları ayrıntılı incelerseniz bir sorunun olduğu belli. Bazıları ışıklarını kapatarak çözüm bulduğunu söylüyor. Işıklarını kapatacaksak neden RGB model tercih edelim değil mi? RGB modelini hem yüksek performanslı hem de sorunsuz çıkarabiliyor olsaydı Samsung, Corsair çıkarırdı diye düşünüyorum. Sonuçta bu iki markanın ürünleri muadillerine göre daha stabil ve tuzlu. Her neyse uzatmaya gerek yok :) . Zevkinize hanginiz uygunsa alın. Başınız ağrırsa siz uğraşırsınız :) .

Burada haklı çıkmaya çalışmaya gerek yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu izler ve yorumları ayrıntılı incelerseniz bir sorunun olduğu belli. Bazıları ışıklarını kapatarak çözüm bulduğunu söylüyor. Işıklarını kapatacaksak neden RGB model tercih edelim değil mi? RGB modelini hem yüksek performanslı hem de sorunsuz çıkarabiliyor olsaydı Samsung, Corsair çıkarırdı diye düşünüyorum. Sonuçta bu iki markanın ürünleri muadillerine göre daha stabil ve tuzlu. Her neyse uzatmaya gerek yok :) . Zevkinize hanginiz uygunsa alın. Başınız ağrırsa siz uğraşırsınız :) .

anladım teşekkürler..

SX8200 Pro 512 GB modelini kullanıyorum memnunum. Eğer anakartınızda soğutucu blok yoksa M.2 için kendi içinden çıkanı mutlaka takın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı