ADC Hero önerisi

Lousee

Decapat
Daha fazla  
Normalde jg oynuyordum ama çok beceremedim ADC denemeye karar verdim. Şu an aklımda Ezreal ve Lucian var siz ne önerirsiniz?

Adc oynamak için ''Kite'' mekaniğini çözmeniz gerekiyor. Onun dışında korsan adc olarak ''Samira, Nilah, Jhin'' önerebilirim. Solo Q için fazlasıyla güçlü ve kırık şampiyonlardır.

Ezreal ile yetenek tutturamazsan ve laneyi iyi oynayamazsan bir şey yapamazsın. Lucian laneyi kötü oynasan bile kiten iyiyse iş çıkartırsın. Başta basit şampiyonlarla(Tristana, Sivir gibi) oyna sonra zor seviyedeki şampiyonlara bakarsın.

Ezreal ile yetenek tutturamazsan ve laneyi iyi oynayamazsan bir şey yapamazsın. Lucian laneyi kötü oynasan bile kiten iyiyse iş çıkartırsın. Başta basit şampiyonlarla(Tristana, Sivir gibi) oyna sonra zor seviyedeki şampiyonlara bakarsın.

Midde LeBlanc nasıl olur peki sence zor olur mu?

ADC oynamaya karar verdiysen tierlist şeklinde sana kolay orta ve üst seviye sınıflandırmasını yapayım ona göre oyna.
Kolay ADC'ler: Ashe, Tristana, Sivir, Miss Fortune, Twitch, Jhin.
Orta ADC'ler: Lucian, Caitlyn, Vayne, Jinx, kog maw, Kai'Sa, Varus, Ezreal.
Üst seviye ADC'ler: Aphelios, zeri, Kalista, Draven, Xayah, Samira.
Oyunu öğrenmek adına ilk başta kolay olanları oyna ki afallama oyunda çünkü ADC'de kite, 2V2 trade önemli lane kontrol vs onları saymıyorum çünkü sen daha oyuna yeni başlamış birisin. Oyunu biraz öğrenip kite olayına aşina olduğunda orta seviyeleri oynamaya başla oto cancelları olan skilleri vs eline alıştır ardından orta seviyeler seni kesmediğinde üst seviyeleri dene bir anda son seviyeyi deneyeyim dersen o laneden sağ çıkman zor.

Samira bu oyuna gelen en bozuk şampiyonlardan biri, yetenek seti fazla güçlü tavsiye ederim. Zeri de güzel ama oynayabilirsen tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı