ADC Kötüyse Support Ne Yapmalı?

Sett al ve top lane rünü (yenilmez) gir. Support itemini de duruma göre al. Baktın ADC çöp, killeri ve farmı kendin al. Sett'in hasarı da yenilmezle bayağı iyidir. 1v2 bile iyi oynarsan döversin. Aynısını Senna ile de yapabilirsin. Senna hem ADC hem Support rolünde oynayabilen bir karakter olduğundan istediğin gibi oynayabilirsin.

3-4 sezon önce Diana'yı ormana sokmuşlardı. Bence Riot ormanda devam ettirmek istiyor onu yetenek kiti olarak da ormana uygun.

Evet fakat 3-4 sezon önce ki Diana ile şimdi ki hali arasında dağlsr kadar fark var.
Tebrik ederim hocam umarım daha iyi yerlere gelirsiniz. Ben şu an altın seviyesi bile oynasam yeter bana 😁.

Teşekkür ederim dediğim gibi Support ile pek bir etkin olmaz benim düşünceme göre botta pre dışında oyun oynanmaz.
Tebrik ederim hocam umarım daha iyi yerlere gelirsiniz. Ben şu an altın seviyesi bile oynasam yeter bana 😁.

Teşekkür ederim dediğim gibi Support ile pek bir etkin olmaz benim düşünceme göre botta pre dışında oyun oynanmaz.

TR üzerinde destek oyuncusu olmak zor. Sabretmek daha zor. Takım oyuncusu bulmak daha da zor.

ADC ve ormancıların TR üzerindeki egoları zirve olmuş durumda 2 yıldır.
Kaybederler destek oyuncusunu suçlarlar.

Oyunda ormancının en büyük suçlaması totemdir. Atsan atmadın olur süresi geçince.
Ejder gider takip etmez niye takip etmiyorsun olur.

ADC minyon kaçırır, pasif oynar destek oyuncusu beceriksiz olur.

Bu konu böyle uzar gider.

Ben daha 4 gün önce, hesap ELO Hell'e girdi diye ağlamıştım, konusu da var.

LoL'de çok ağlak birisiyim galiba. Ama bırakamıyorum da :D

Bende ADC Mainim. Ashe, MF, Vayne ve Tristana oynuyorum. Güzel bir support ile lane kaybetmem ama güzel supportlar niyeyse hep karşıya atıyor. Çünkü benim support sürekli autofill geliyor.

Bende 4 gün önce Lulu aldım. Genelde ormana Yi, üste Garen, Mide Yasuo alıyorlar Bronz ELO'da. Bende fightta bu dövüşçülere Ulti(R) basıp kalkan(E) veriyorum, ona sıkıntı çıkaracak şampiyonu da sincaba çevirip (W) aralarına Q ile yavaşlatma atıyorum.

Lulu tavsiye ederim. ADC çöp ise, dövüşçü takım arkadaşına yapış, onunla gez. Benim ELO'mda ilk support, ADC fokuslanmasını bilmedikleri için direkt benim buffladığım adama saldırıyorlar. Bende arkada paso 400-500 kalkan veriyorum.

Tek oynayıp taşıyacak Vel'Koz, Pyke, Brand var. Bunları da deneyebilirsin.

Bende ADC Mainim. Ashe, MF, Vayne ve Tristana oynuyorum. Güzel bir support ile lane kaybetmem ama güzel supportlar niyeyse hep karşıya atıyor. Çünkü benim support sürekli autofill geliyor.

Bende 4 gün önce Lulu aldım. Genelde ormana Yi, üste Garen, Mide Yasuo alıyorlar Bronz ELO'da. Bende fightta bu dövüşçülere Ulti(R) basıp kalkan(E) veriyorum, ona sıkıntı çıkaracak şampiyonu da sincaba çevirip (W) aralarına Q ile yavaşlatma atıyorum.

Lulu tavsiye ederim. ADC çöp ise, dövüşçü takım arkadaşına yapış, onunla gez. Benim ELO'mda ilk support, ADC fokuslanmasını bilmedikleri için direkt benim buffladığım adama saldırıyorlar. Bende arkada paso 400-500 kalkan veriyorum.

Jungle oynasan maks 1 haftada cikarsin Bronz`dan, ADC ve Support oynayip aci cekmene gerek yok.

Bard oyna, baktın lanede dayak yiyorsunuz roam at. Veya Nautilus falan da olabilir, Matchup'a göre degisir.

Biraz mavi öz biriktirdikten sonra bard denemeyi planlıyorum baya agresif bir support gibi gözüküyor.

Gerçekten aşağı koridorda düşük elolarda çok sıkıntı oluyor sanırım. Umarım bir an önce liginizi yükseltebilirsiniz siz de teşekkürler tavsiyenizi dikkate alacağım.

Jungle oynasan maks 1 haftada cikarsin Bronz`dan, ADC ve Support oynayip aci cekmene gerek yok.
Bugün Yi Jung denedim. Oyun başında üst gang yedi, bende üst ormandaydım, dakika 3:30 falan. Sejuani'nin maviden başladığını biliyorum.

Chate yazdım. Sejuani mavi başladı, gang gelebilir. Ama üst koridor beni dinlemedi, resmen karşı kulenin altında oynadı. Biliyorum gang yiyeceğini, bende counter-gang attım, ama üst çöp olduğu için öldü, bende 2v1 kaldım, bende öldüm.

Mid-Orman pre girmişler. Senkronizasyonlu oyunla midi düşürdü.

Presiz orman pek mantıklı değil. Tek başına ya Sup, ya da üst.

Bugün Yi Jung denedim. Oyun başında üst gang yedi, bende üst ormandaydım, dakika 3:30 falan. Sejuani'nin maviden başladığını biliyorum.

Chate yazdım. Sejuani mavi başladı, gang gelebilir. Ama üst koridor beni dinlemedi, resmen karşı kulenin altında oynadı. Biliyorum gang yiyeceğini, bende counter-gang attım, ama üst çöp olduğu için öldü, bende 2v1 kaldım, bende öldüm.

Mid-Orman pre girmişler. Senkronizasyonlu oyunla midi düşürdü.

Presiz orman pek mantıklı değil. Tek başına ya Sup, ya da üst.

Oynamayi bilirsen mantikli, Yi oynayacaksan ignite ve Keskin Saganak ile oyna. Ana item olarakta Sinsi Pence kas. Ama benim sana tavsiyem AP pickler oynaman olacaktir, oyunda AP direnci kasmayi bilen yok dusuk eloda. Ayrica AP ormancilar oyunu tek basina rahatlikla sirtlayabiliyor, Evelynn-Karthus-Taliyah gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı