ADM Ryzen 3700X ve RX 5700 XT sistem ne kadar tutar?

MELLARK

Hectopat
Yer
Istanbul
Arkadaşlar RAM hakkındaki görüşleriniz ve tavsiyeleriniz sonucunda 3200 MHz'e yükselterek sistemimi sizlerle tekrardan paylaşıyorum. Bildiğiniz üzere anakart, işlemci ve ekran kartının çıkmasına çok az kaldı. Sizlerden sistemin ne kadara toplanabileceğini deneyimlerinize dayanarak söylemeniz.
  • Anakart: ASUS TUF X570-Plus Gaming
  • Islemci: AMD Ryzen 7 3700X
  • Ekran Kartı: Radeon RX 5700 XT
  • Bellek: Corsair 16GB(2X8GB) DDR4 3200 MHz CL16 Vengeance RGB Pro Dual Kit Ram
  • Depolama: Seagate 3.5″ 2TB Barracuda 7200 RPM
  • SSD: Samsung 970 Evo 250GB M.2
  • Kasa: Corsair Carbide Spec-Delta
  • Guc Kaynağı: Cooler MasterWatt 600W 80 Plus

Son düzenleyen: Moderatör:
Yerinde olsam depolama için 120 gb işletim sistemi için 500 gb'de oyun için alırdım. Yani Harddisk almazdım.

Arkadaşlar RAM hakkındaki görüşleriniz ve tavsiyeleriniz sonucunda 3200 MHz'e yükselterek sistemimi sizlerle tekrardan paylaşıyorum. Bildiğiniz üzere anakart, işlemci ve ekran kartının çıkmasına çok az kaldı. Sizlerden sistemin ne kadara toplanabileceğini deneyimlerinize dayanarak söylemeniz.
600 w psu yetmez bence

HDD olmadan olur mu? Ben Technopat sistem tavsiyelerinden yararlanarak bir kaç parçayı değiştirip yaptım. Açıkçası sistem toplamada çok yeniyim. Kısa sürede edindiğim bilgilerle toparlamaya çalıştım.

En
1-)En az 10bin eder. Ama grafik kartını nvidia rtx 2070 super almanı tavsiye ederim. Aynı fiyata daha çok özellik sağlıyor performansını daha bilmiyorum ama daha iyi olacağını tahmin ediyorum amd den.
2-) 600vatt güç kaynağı yetersiz kala bilir. 750vatt öneririm
3-)HDD almanızı önermem. Hem ses çıkarıyorlar hem de yavaşlar. Ayrıca SSD'lerin ucuzlaması ile birlikte artık hdd almak hiç mantıklı değil. Samsungun 860 evo serisi 1tb bir ssd sizi uzun senelerce götürür diye düşünmekteyim.

En

En az 10bin eder. Ama grafik kartını nvidia rtx 2070 super almanı tavsiye ederim. Aynı fiyata daha çok özellik sağlıyor performansını daha bilmiyorum ama daha iyi olacağını tahmin ediyorum amd den.
RTX 2070 Super 50 dolar daha pahalı olucak diye biliyorum. Birde tam olarak super serisi ne zaman çıkıcak?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı