Ryzen 7 3700X ve RX 5700 XT sistem toplama

Yer
Republic of Fenerbahçe
Daha fazla  
Meslek
Mechanical Engineer
Merhaba arkadaşlar. Sistemim şu şekilde:
İşlemci: AMD Ryzen 7 3700X 3.6 - 4.4 GHz AM4 işlemci.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX Radeon RX 5700 XT OC 8 GB 256 Bit ekran kartı. Ya da Sapphire Radeon RX 5700 XT Nitro+
RAM: G.Skill Trident Z Neo RGB 16 GB (2x8GB) DDR4 3600 MHz CL16 RGB RAM.
SSD: XPG Spectrix S40G RGB NVMe M.2 512 GB SSD.
Kasa: Cooler Master Master Case H500 RGB mesh ön panel temperli cam 750W 80+ ATX bilgisayar kasası.
Monitör: AOC CQ27G2U 27" 1ms 144Hz FreeSync 2K QHD kavisli Gaming monitör.

ASUS ROG STRIX X570-E GAMING AM4 ATX anakartını düşünüyorum ama pahalı. Fiyat olarak hem bu kartın altında olup hem de bu sistemi yeterince besleyebilecek öneriniz var mı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçenizi belirtmeniz daha mantıklı olur. Bir ürün A sitesinde 200 TL olup B sitesinde 50 TL olabilir. Hangi fiyatı referans verdiğinizi bilemeyiz.

X570 Aorus Elite fazlasıyla yeterli olur. Ben 3800X’i 4.4GHz OC ile kullanıyorum çok rahat besliyor. Bu arada SSD olarak 970 Evo, MP510, SX8200 Pro tarzı modellere bakın derim. Seçtiğiniz SSD ısınan bir model. Ekran kartı olarak da 5700 XT Strix’lerde kronik ısınma sorunu var revize etmiş olsalar bile tam düzelmemiş sorunu. Nitro+ tercih etmenizi öneririm.

X570 Aorus Elite fazlasıyla yeterli olur. Ben 3800X’i 4.4GHz OC ile kullanıyorum çok rahat besliyor. Bu arada SSD olarak 970 Evo, MP510, SX8200 PRO tarzı modellere bakın derim. Seçtiğiniz SSD ısınan bir model. Ekran kartı olarak da 5700 XT STRIX’lerde kronik ısınma sorunu var revize etmiş olsalar bile tam düzelmemiş sorunu. Nitro+ tercih etmenizi öneririm.

Parçaların RGB olmasına dikkat ediyorum. Samsung Evo 970 çok kaliteli bir ürün bir ara ben de düşünüyordum. Ama usta 250GB bile neredeyse 1000 TL çok pahalı ki 250 az gelir?

Evet arkadaşlar nihai sistemimi oluşturdum. Bu süreçte değerli yorumlarınızı esirgemediğiniz için teşekkürler. Nihai sistemim imzada mevcuttur. Son kez sistem hakkındaki görüşlerinizi paylaşırsanız ayrıca müteşekkür olurum. Eyvallah...

Son düzenleme:
Parçaların RGB olmasına dikkat ediyorum. Samsung Evo 970 çok kaliteli bir ürün bir ara ben de düşünüyordum. Ama usta 250GB bile neredeyse 1000 TL çok pahalı ki 250 az gelir?

Evet arkadaşlar nihai sistemimi oluşturdum. Bu süreçte değerli yorumlarınızı esirgemediğiniz için teşekkürler. Nihai sistemim imzada mevcuttur. Son kez sistem hakkındaki görüşlerinizi paylaşırsanız ayrıca müteşekkür olurum. Eyvallah...

Sisteminden memnun musun bende ASUS ROG 5700 XT ve 3700 X almayı düşünüyorum ramlarının 16 GB'lik versiyonu yeterli olacaktık anakartı da Aorus Pro X570 almayı düşünüyorum SSD MP Force 960 GB 32 GB fazla olmuş bir tık.

Sisteminden memnun musun bende ASUS ROG 5700 XT ve 3700 X almayı düşünüyorum ramlarının 16 GB'lik versiyonu yeterli olacaktık anakartı da Aorus Pro X570 almayı düşünüyorum SSD MP Force 960 GB 32 GB fazla olmuş bir tık.

Alacaktım, ancak hem yeni çıkacak AMD ekran kartlarını(RX 5800 XT gibi) hem de diğer parçaların biraz ucuzlamasını bekleyeyim dedim. İmzamdaki RAM ve SSD ideal sistem olarak yazıldı. Dediğiniz gibi RAM 16 GB ve SSD 512 GB olacak ve yeterlidirde. Başlarda bende Samsung 970 Evo Plus NVMe M.2 2280 SSD modelini düşünüyordum ama 250 GB bile çok pahalı gelmişti. Bu yüzden hem ucuz hem de RGB olduğundan XPG seçtim(RGB olduğundan ısınma sorunu olduğu söyleniyor). Belki biraz daha param olursa Samsung modeline dönebilirim. Sizde AMD tarafından yeni çıkacak ekran kartlarını beklemeyi düşünürseniz detaylı bilgiye Beklenen AMD ekran kartları nasıl olacak? - Technopat Sosyal adresinden öğrenip, yorum atarsanız hem aklımızdaki sorular cevaplanır hem de müteşekkir olurum.

ASUS ROG 5700XT modeli sorunlu bir model onun yerine Sapphire Nitro+ almanı öneririm. Ama yeni ekran kartları çıkacaklar onları bekleyebilirsiniz. Ayrıca anakart olarak ASRock X570 Taichi daha iyi bir seçim olabilir.

Geri
Yukarı