Adobe CS6'yı sınırsız lisans ile alma

coldbaron

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, şu an Web Programlama adına HTML5, CSS3 ve JS öğreniyorum, niyetim bu işte uzmanlaşmak ve para kazanmak. Ayrıca sonraki adım olarak Web Tasarım kısmınıda öğrenmeyi planlıyorum ve bu yüzden CS6'da uzmanlaşmaya karar verdim ancak malumunuz kendileri fiyat bakımından epeyce tuzlu ve incelediğim kadarıyla lisans hakkı satılık değil kiralık, yani aylık/yıllık kirasını ödediğim sürece faydalanıcam ve bu benim işime gelmiyor. Sormak istediğim; kendisini bir kez satın alıp ömür boyu kullanamıyor muyuz? Yoksa var mı böyle bir seçenek?

Son düzenleyen: Moderatör:
CS6'da uzmanlaşmak derken? Dreamweaver CS6 mı? CS6 tek başına bir anlam ifade etmiyor, o sadece programların sürümü. Misal Photoshop CS6 veya Illustrator CS6 gibi. Dreamweaver CS6 diyorsanız eğer, onu satın almaya hiç gerek yok. Not defteriyle bile orada yapabileceğinizi yapabilirsiniz. Yani Dreamweaver yerine farklı bir editör tercih edin. Ben Sublime text kullanıyordum, size de önerebilirim. Onun dışında Notepad++, Atom gibi bir çok editör var internette ufak bir araştırma ile onlarcasını da bulabilirsiniz. Dreamweaver'in diğer editörlerden tek farkı kod yazmadan da tasarımlar yapabiliyorsunuz ama öğrenme aşamasında ki kişiler için ben onu pek önermiyorum.

CS6'da uzmanlaşmak derken? Dreamweaver CS6 mı? CS6 tek başına bir anlam ifade etmiyor, o sadece programların sürümü. Misal Photoshop CS6 veya Illustrator CS6 gibi. Dreamweaver CS6 diyorsanız eğer, onu satın almaya hiç gerek yok. Not defteriyle bile orada yapabileceğinizi yapabilirsiniz. Yani Dreamweaver yerine farklı bir editör tercih edin. Ben Sublime text kullanıyordum, size de önerebilirim. Onun dışında Notepad++, Atom gibi bir çok editör var internette ufak bir araştırma ile onlarcasını da bulabilirsiniz. Dreamweaver'in diğer editörlerden tek farkı kod yazmadan da tasarımlar yapabiliyorsunuz ama öğrenme aşamasında ki kişiler için ben onu pek önermiyorum.
Adobe Photoshop CS6 hocam 😂

Başlıkta veya konuda belirtmeniz iyi olurdu sonuçta Adobe'nin 15ten fazla ürünü mevcut ve hepsinin CS6 sürümü de mevcut. Photoshop'un bir aralar CS5 sürümu ücretsizdi hala ücretsiz mi bilmiyorum ama araştırabilirsiniz. CS6 ile aralarında pek fark yok.

CS6 eski sürüm olduğu kadar sınırsızlık konusunda en rahat kırılmış versiyon olduğu için çok yaygın kullanılıyor diye görüyorum. Bulut sözkonusu ve ekip paslaşmaları varsa kiralama modeli şart.

CS6 eski sürüm olduğu kadar sınırsızlık konusunda en rahat kırılmış versiyon olduğu için çok yaygın kullanılıyor diye görüyorum. Bulut sözkonusu ve ekip paslaşmaları varsa kiralama modeli şart.
Hayır hocam yalnızca kendi kişisel kullanımım için istiyorum, homeoffice tarzı çalışıcam. Bu şekilde bir kez ödeyip, sınırsız lisans alabilir miyim?

Öğrenme aşamasında eğer para vermek istemiyorsan, Photoshop cs6 muadili programlar kullanabilirsin Gimp gibi temel şeylerde yardımcı olucaktır sana. Uzmanlaşmaya başladıktan sonra Photoshopa para vermeyi düşünebilirsin.

Öğrenme aşamasında eğer para vermek istemiyorsan, Photoshop cs6 muadili programlar kullanabilirsin Gimp gibi temel şeylerde yardımcı olucaktır sana. Uzmanlaşmaya başladıktan sonra Photoshopa para vermeyi düşünebilirsin.
Evet galiba öyle yapıcam teşekkürler
Sınırsız lisans satmıyorlar. Bir ara bende düşünmüştüm ama, kiralık olduğunu anlayınca vazgeçtim.
Kötüymüş o zaman hocam, acaba crackli korsan versiyonu işimi görür mü 😂

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı