Çözüldü Adobe Illustrator 2020'de fazla RAM kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

augenblick

Hectopat
Yer
Üsküdar, İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
#1 :: MSI Stealth GS65 8SE // Intel Core i7-8750H CPU @ 2.20 GHz, NVIDIA Geforce RTX2060, 16 GB RAM, Samsung 970 Evo Plus M.2 NVMe SSD 2 TB, 144 Hz

#2 :: MSI B660M-G 4600 Mhz (OC), RTX3060 (12 GB), Intel Core i5 13400F, XPG Spectrix D41 32GB(2x16GB) 3600MHz DDR4 RAM, Samsung 970 EVO Plus 1 TB SSD, Cooler Master ML120L V2 RGB Sıvı Soğutma, Thermaltake TR2 S 750W 80+, MSI MPG GUNGNIR 111R
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhaba. Windows'un SSD'de kurulu olduğu bir bilgisayarımda Adobe Illustrator 2020 programında çok fazla RAM kullanımı görüyorum. Sistemdeki RAM miktarım 16 GB. Neden bu kadar yüksek? (Mevcut ekran görüntüsünde A4 boyutlu bir sayfada basit çizimler yaparken bu şekilde.)

1602517999104.png

Çözüm
Sanırım sorun bana düzenlemem için gönderilen dosyadan kaynaklı. Farklı bir versiyonda oluşturulmuş ya da uyumsuzluk sorunu olabilir gibi. Sıfırdan kendim bir dosya oluşturduğumda hiçbir sorun yaşamıyorum. Hatta aynı boyutlardaki benzer bir çalışma oluşturduğumda RAM kullanımım sorun çıkarmıyor. Fikirlerini sunan ve yardımcı olanlara teşekkür ederim.

1602537619866.png

Hocam sorması ayıptır; korsan mı kullanıyorsunuz acaba? Bu sorunu korsan kullanan birkaç arkadaşım daha yaşamıştı da.
Ayıplık bir yönü yok. Bu sistemde daha önce eski kurulu olan sürüm (CC 2017) orijinaldi, bana aitti. Formattan sonra şu anki sürümün kurulumu da işyerine ait ve sanırım korsan kurulu.
Sanırım sorun bana düzenlemem için gönderilen dosyadan kaynaklı. Farklı bir versiyonda oluşturulmuş ya da uyumsuzluk sorunu olabilir gibi. Sıfırdan kendim bir dosya oluşturduğumda hiçbir sorun yaşamıyorum. Hatta aynı boyutlardaki benzer bir çalışma oluşturduğumda RAM kullanımım sorun çıkarmıyor. Fikirlerini sunan ve yardımcı olanlara teşekkür ederim.

1602537619866.png

Hocam sorması ayıptır; korsan mı kullanıyorsunuz acaba? Bu sorunu korsan kullanan birkaç arkadaşım daha yaşamıştı da.
Ayıplık bir yönü yok. Bu sistemde daha önce eski kurulu olan sürüm (CC 2017) orijinaldi, bana aitti. Formattan sonra şu anki sürümün kurulumu da işyerine ait ve sanırım korsan kurulu.

Çözüm

Geri
Yukarı