Adobe photoshop kasma ve lag hissiyatı

• Konuyu başlatan Bruz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 678

Bruz

Kilopat
Yer
Antalya
Selamlar. Dijital çizimlerle uğraşıyorum ve Adobe Photoshop'ta gereksiz kasma hissiyatı var. Mouse imlecini araçlara getirince yarım saniye bir saniye sonra görüyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

İşletim sistemi?.
Photoshop sürümü?.
Sistem?.
Windows 10 Pro, 22.2.0, alt kısımda sistemim mevcut.

MB : AsrockA320 HDV 3200 MHz
CPU : AMD Ryzen 3 2300X 3.5 GHz
GPU : Sapphire RX 570 Pulse 4GB 256 Bit
RAM : Adata DDR4 8GB 3000MHz Single XPG GAMMIX D10 Black RAM
SSD : Adata SU630 240 GB
PSU : High Power 400W +80 Bronze PFC CASE : Dark SPIRIT 4X12 cm RED LED Monitor : LG 21.5 22MK400H-B 1ms 75Hz Headphone : XPG Emix H20 Gaming Headphone

Bu sorun olduğunda birden fazla uygulama açık mı, yoksa sadece PS mu açık? Muhtemelen RAM yetersiz geliyor.

Sadece Browser açık PS ile beraber.

1-2 ayda çok şeyler değişebilir. SSD sağlığını kontrol etmende yarar var.

CrystalDiskInfo ve CrystalDiskMark ile her türlü kontrolu yapmıştım 1 hafta önce. Ayrıyeten SSD'min yazma-okuma ve block-health durumları sapasağlam. Bu SSD genel olarak kronik sorunlu lakin benim elimde bulunan modelde herhangi bir kronik sorun yok. Ben daha çok PS ayarlarından kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

CrystalDiskInfo ve CrystalDiskMark ile her türlü kontrolu yapmıştım 1 hafta önce. Ayrıyeten SSD'min yazma-okuma ve block-health durumları sapasağlam. Bu SSD genel olarak kronik sorunlu lakin benim elimde bulunan modelde herhangi bir kronik sorun yok. Ben daha çok PS ayarlarından kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
PS ayarlarında böyle bir sorunun çözümünün olması mümkün değil. 15 yıldır PS kullanıyorum. Sistemin donanımsal olarak sağlıklıysa ve virüs de yoksa PS'yi kurduğun gibi stabil şekilde çalıştırırsın. Herhangi bir ayar yapmana gerek yok.

Geri
Yukarı