Adobe Premier için 25 bin TL laptop önerisi

• Konuyu başlatan dost
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 35
  • Görüntüleme 5B
Bütçe
25K
Ekran kartından kısıp OLED ekranlı laptop alsın o zaman.

Gaming laptopların ekranları hep kalitesiz zaten o yüzden MacBook önerdim sadece Premiere Pro kullanacakmış.
Önereceğiniz MacBook modeli nedir?
IPS fakat %54 sRGB oranına sahip o yüzden kalitesiz. Attığınız laptoptan daha iyi laptoplar var o bütçede.
Sizin önereceğiniz laptop nedir?

Monster'da MUX Switch mevcut o yüzden Victus'dan daha iyidir.

Monster'da MUX Switch mevcut o yüzden Victus'dan daha iyidir.

Victus ile Acer'in ekrani hemen hemen ayni ama performans olarak cok fark var. Tulpar'in ekrani ikisinden de iyi olsa da 12700H ile 11800H arasinda epey performans farki mevcut. Ben sahsen illa gaming laptop alacaksam performans icin ekrandan feragat ederdim.

Arkadaşlar Premier için laptop arıyorum. Oyun falan oynamıyorum sadece internet tarayıcısında gezmek ve Premier olacak 17.3 ekran tercihim bütçe maksimum 20-25K. Masaüstü önermeyin arkadaşlar, masaüstünde bir odaya tıkılıp kalıyorum laptop olur ise işimi yanımda taşırım her odada yaparım dışarıda vs yaparım diye laptop arıyorum. Teşekkür ederim.
Hocam Premiere pro, edit, tasarım vs konularda Macbook mükemmel ve hiç kullanmadıysan macos öğrenmesi zor bi şey değil alabiliyosan mac al

Evet sadece Premier, After Effects'de olabilir ileride oyun oynayacağımı sanmıyorum Office de internet tarayıcı önerebileceğiniz var mı MacBook daha önce hiç kullanmadım ama umarım program vs. yüklerken zorlanmam.

Asus TUF Dash F15 FX517ZC-HN098W Notebook bu nasıl sizce yoksa bunun fiyatına daha çok verim alacağım MacBook mu önerirsiniz?

Bir de hocam Premier vs. programları için Intel şart diyorlar bu bir efsane midir yoksa haklılık payları var mıdır? Hazır sizi yakalamışken soralım.
intel şart diyeni duymadım. Premier pro Macbook'ta Apple'ın kendi edit programı Final cut'dan daha yavaş çalışır ama emin ol 25k'ya alacağın intelden daha hızlı olur. 25k için konuştuğumuzda intel ile mac arasında max 1-2 dk render farkı olur ama ben mac'ciyim

Hocam Premiere pro, edit, tasarım vs konularda Macbook mükemmel ve hiç kullanmadıysan macos öğrenmesi zor bi şey değil alabiliyosan mac al

intel şart diyeni duymadım. Premier pro Macbook'ta Apple'ın kendi edit programı Final cut'dan daha yavaş çalışır ama emin ol 25k'ya alacağın intelden daha hızlı olur. 25k için konuştuğumuzda intel ile mac arasında max 1-2 dk render farkı olur ama ben mac'ciyim
Mac için link atarmısınız.

Premiere Pro'da ekran kartı epey önemli. CUDA ile render süresi hızlanıyor.

Hocam?

Son düzenleme:
Hocam ben yaklaşık 1 buçuk ay önce Asus tuf gaming F15 FX506HE-HN 306 aldım. 2021 kasa. i5 11. Nesil işlemciye sahip. Çok araştırdım özellikle bu serinin 2020 ve öncesi kronik ısınma sorunu var diyorlar. Ben aktif olarak ps, ai, premiere ve ae kullanıyorum ve çok memnunum. En son geçen hafta 56 sayfalık ai de 10 gb a yakın bir çalışma yaptım ve gayet stabil çalışıyor. Render vb. konularda da tam istediğim gibi. Ben 22 bin civarına almıştım. Sizin bütçe 30.000 bandında daha üst modellere bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı