Adolf Hitler neden engelleniyor?

Triantfolya

Hectopat
Merhaba.
Günümüzde çoğu sosyal medyada Hitler'in adı ve fotoğrafı engelleniyor (örneğin; TikTok, Discord, Instagram vb.) Tarihte olmuş bir şeyi unutturmaya çalışmak çalışmak bana doğru gelmiyor.
Her ne olursa olsun bir ideoloji etik olmasa da var olabilir ve unutturulması medyayı kısıtlamak anlamına gelir. Kısıtlamaktan kasıt antropofaji etik olmayan bir şeydir ancak medyadan silmek doğru değildir. İnsanlar bunu gösterince ya da bahsedince yamyamlığa yönelmiyor. Yönelen insan normal bir insan değildir zaten.
Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir? Bu tür ideolojiler unutturulmaya çalışılmalımı yoksa bahsedilmesi serbest mi olmalı?
Gelin tartışalım.

Bu platformlarda çocuklar da var.

Bu tür platforma kayıt olan kişiler +13 yaş üstü fikirleri oluşmaya başlamış birey olmaya adım atan kişiler.

Kayıt olan 8 yaşındaki bir çocukta olabilir. Kayıt olurken platformu kandırması içerik üğreticisini kısıtlamamalı.

Discord'da koyulabilir rapor edilirse sıkıntı olur diye biliyorum TikTok Instagram vs buralarda direk yasak buna bakılırsa Stalin Hitler'den çok daha fazla kişiyi öldürdü ama tarih bilmez kişiler sadece Yahudi soykırım ve dünya savaşını başlattı diye Hitler'e barbar gözüyle bakar.

Discord'da koyulabilir rapor edilirse sıkıntı olur diye biliyorum TikTok Instagram vs buralarda direk yasak buna bakılırsa Stalin Hitler'den çok daha fazla kişiyi öldürdü ama tarih bilmez kişiler sadece yahudi soykırım ve dünya savaşını başlattı diye Hitler'e barbar gözüyle bakar.

Discord'da rapor edilmezse sıkıntı çıkmaz. Ayrıca Hitler gifleride yok tenorda yasaklı.

Discord da koyulabiliriz report edilirse sıkıntı olur diye biliyorum tiktok instagram vs buralarda direk yasak buna bakılırsa Stalin Hitlerden çok daha fazla kişiyi öldürdü ama tarih bilmez kişiler sadece yahudi soykırım ve dünya savaşını başlattı diye hitlere barbar gözüyle bakar.
Bir ideolojinin içindeki kişiye göre diğer ideoloji yanlış ve kötü olabilir. O zaman hepsinin yasaklanması gerekir.

Geri
Yukarı