Adres beyanı nasıl düzeltilir?

Haydar Saplayan

Picopat
Daha fazla  
Boşanma davaları vs. problemlerden dolayı adres değişikliği yapamadım. Adres bilgilerim sistemden komple silinmiş.

İkametgahı babannemin evine almak için faturaları ve kimliğini alarak nüfus müdürlüğüne gittim. Babannemin tüm faturaları benim adıma olduğu halde, illa onu da götürmemi istiyorlar. Kendisi yatalak ve %90'ın üzerinde engelli. Yani nüfus müdürlüğüne götürmem mümkün değil. Bunun dışında vasi davası açabileceğimi söylediler. O da ortalama 1 yıl sürüyormuş.

Yeni iş yeri açtım. Vergi dairesi adres bilgilerim görünmediğinden dolayı işlemleri tamamlayamıyor. Bankada şirket hesabı bile açamıyorum. El kol bağlı hiçbir işlem yapamıyorum. Yabancı uyruklu vatandaşlara sorgusuz sualsiz ikametgah verenler bizi böyle süründürüyor.

Şimdi CİMER'e başvuru yapacağım. Daha önce aynı sorunu yaşayan bir arkadaş varsa ve yol gösterebilirse sevinirim.

Not: Babannemden başka kimsem yok. Çevremden bir kaç kişinin evine ikametgah aldırmak için sordum. Onlar da doğal olarak istemedi. İnsanlar böyle olaylarda yanlış anlayabiliyor.

Not2: CİMER'e de başvuramıyorum. Muhtemelen ikametgah görünmediği için hatalı kimlik bilgileri uyarısı verdi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı