AdSense "Onay durumu: Hazırlanıyor" ne kadar sürer?

elexonn

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 21 Temmuz'da domain aldım ve bir blog sitesi hazırladım. Sitenin sabit bir konusu yok, her şey hakkında (genellikle en çok aratılan güncel konular ve "Google Trends"leri baz alıp) makaleler yayımlıyorum. AdSense başvuralı 15 gün oldu ancak "Onay durumu: Hazırlanıyor" olarak kaldı. Araştırdığımda bazı kişilerin 1-2 gün içinde onay aldığını gördüm. Onay almak için gerekli kuralların çoğuna uyduğumu düşünüyorum.
- "sitemap.xml" site haritamı konsola tanımlattım, şu an toplam 1827 sayfa.
- "site:siteadim.com" olarak tarattığımda 467 adet URL Google'ye indexlenmiş durumda. Yayımladığım tüm yazılar direkt olarak indexleniyor, bu konuda sorun yok.
- Meta başlıklarım 60, meta açıklamalarım 160 karakteri geçmiyor.
- Toplam 280 adet tamamen özgün ve ortalama 700-1000 kelime içeren SEO uyumlu makaleler var. Makalelerin ortalama SEO puanı 93.
- Robot.txt, Ads.txt ve otomatik reklam kodlarını istenilen şekilde yerleştirdim.
- Çerez verileri onayı, gizlilik politikası, hakkımda sayfası, iletişim sayfası mevcut.
- SSL sertifikam mevcut.
- Mobil uyumu olan ve kullanıcı dostu ücretli bir temaya sahibim.
- Site trafiği 2 haftalık site olmasına rağmen günlük 30-60 kişi ve ortalama sitede kalma süresi 01:50-02:10 dakika arasında değişiyor. Bu değerler günlük olarak yükselmeye devam ediyor.
- Herhangi bir telif hakkı ve politika ihlali içermemesi konusunda çok dikkatli davrandım.
- Günlük içerik yüklüyorum ve eski içeriklere güncelleme yapıyorum.
- İç ve dış bağlantılar ekliyorum.
- Sitenin "Pagespeed" test sonuçları şu şekilde:
Mobil

1691345161286.png

Masaüstü
1691345148349.png

Sizce AdSense onayından geçer mi? 15 gün oldu silip tekrar onaya göndermeli miyim? Ret alma olasılığım nedir ve bu olasılığa göre farklı bir reklam firması araştırayım mı? Konu hakkında tecrübesi olan arkadaşların öneri ve fikirlerini bekliyorum. Buradan siteme bakabilirsiniz.
Not: Kesinlikle reklam amaçlı açılan bir konu değildir. Böyle olduğunu düşünen arkadaşlar site linkime tıklamasın. Teşekkürler.

PIN doğrulaması yapıldı mı?
Vergi bilgilerim doğrulandı ancak "Doğrulama Kontrolü" kısmında "Kimlik bilgilerinizi doğrulayın.Hesabınızın ödeme almaya hazır hale gelmesi için kişisel bilgilerinizi doğrulamanız gerekebilir" yazıyor. Sanırım ödeme eşiği (200TL) ulaşınca benden bu bilgileri isteyecek.

Geri
Yukarı