ADSL bağlantısını Fiber Yapma İmkanı?

BurakClk

Kilopat
Daha fazla  
Uzun süredir Süperonline müşterisiyim ve yaklaşık 2 hafta önce Türk Telekom ekipleri tarafından stabil olan port bağlantım tamamen söküldü ve yerine T. Telekom kendi müşterisini bağladı ve benim kablom hiçbir porta bağlanmadan bırakıldı. Uzun uğraşlar sonucu bir porta bağladılar fakat bulunduğum binada çoğu port stabil çalışmadığı için internetimde ping ve hız sıkıntısı yaşıyorum.

Her zaman olduğu gibi şu an ankastre kutusu ve bina içi kablo sıkıntısı olduğu söyleniyor. :D Daha önce çalışan hat nasıl olduysa bozulmuş.

Kısacası; ankastre ve ev içi kablolamayı fiber kablo ile değiştirmek istiyorum. Bunun için;

1571749462099.png
1571749467368.png

Gibi bir sistem ile ADSL olarak gelen bağlantıyı ankastre kutusu itibariyle fibere çevirip ev içine aktarabilir miyim? (Tabii bunun için fiber modem ve ayrıca rooter gerekecek.)

Forum üzerinde araştırdım fakat rastlayamadım. Konu daha önce açıldı ise yönlendirmenizi rica ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gelen belli iken ev içindeki kabloyu değiştirmek kozmetik değişiklikten ibaret olur. Siz şu andaki bağlantı ve gecikme sorunlarını eve gelen altyapı nedeni ile yaşıyorsunuz. Evdeki kabloyu değiştirmek altyapıyı değiştirmez sonuçta.

Altyapınız ADSL ise nasıl fiber almayı planlıyorsunuz, umarım daire içi kablolamayı değiştirerek fiber hız alacağınızı düşünmediniz ? 😃

Teşekkürler değerli yorumlarınız için. Evet bu durumun farkındayım benim düşüncem ADSL olan bağlantıyı fiber yapmak değil. Evin içerisinin ankastre kutusuna kadar fiber olması. Sırf Türk Telekom ekiplerinin artık ev içi hat kablosunun arızalı demesini önlemeye çalışıyorum.

Konu için değerli sosyal moderatörlerine teşekkürler. Çünkü konuyu açıp beni forumdan uzaklaştırmaları güzel olmuş. Bu sayede konu farklı yerlere doğru gitti ve dalga geçercesine yorumlara maruz kaldım.

Not: Biraz araştırma ile bu durumun mümkün olduğunu gördüğüm için buraya yazdım. ADSL olarak gelen bağlantıyı bu tür cihazlar ile ethernet üzerinden fibere çevirebiliyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı