ADSL hat değerleri nasıl?

Firostr

Kilopat
Daha fazla  
5 yıldır benzer hızlar ve hız açısından birbirine yakın modem değerleri alıyordum, bu sabah ise ulaşılabilir hız %30 artmış bulunuyor. Mevcut hızım ise biraz daha iyileşmiş.
Bildiğim kadarıyla bina içi tesisatım iyi durumda ama Telekom'dan kaynaklı tesisat biraz kötü ve uzak, bu yüzden tam verim alamıyorum gibi geldi bana.
Nasıl bir yol izlemeliyim?
Benim için fazladan 2 Mbit bile değerli 🙂.

hat.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hat değerleri iyileştiğine göre saha dolabı tarafında bir çalışma olmuş ve VDSL gelmiş olabilir. 2. ihtimal ise sorunlu olan lokal kablo tamir görmüş olabilir.

Milleni.com üzerinden kontrol edin.

Öte yandan 26.5 hat zayıflaması ile ADSL tarafında16 Mbps sorunsuz alınır. 2 Mbps sizin için önemliyse ADSL'in sınırları dahilinde olan hızları rahatlıkla alırsınız.

Geç döndüm kusura bakmayın.
Millen,com'da ve Netspeed'de yazan değer 11Mbps.

Dosya Ekleri

• mil.png
    mil.png
    29,5 KB · Görüntüleme: 36
  • net.png
    net.png
    15,7 KB · Görüntüleme: 31
Modem değerlerinde yazan hızı almak için ne yapabilirim 2Mbit daha fazla hız alabilirim gözüküyor.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
fast.com, speedtest.net ve nperf.com10.5Mbit olarak ölçüm yaptı ama alttaki site modem değerlerine yakın verdi. 😊

hız.png
Dün akşam değerlim eski haline döndü. Bu sabah baktığımda gene aynı. 5 yıllık bekleyiş ve çok kısa süreli hız artışı 😭.
Şaka falan yapmıyorum 2mbit artış bile benim için çok değerli. Mesela 5 saatte indirdiğiniz şeyi 4 saatte indirmek oluyor bu çünkü.
kısa.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı