ADSL hatta 8 Mbit kullanmak

cdearc

Hectopat
Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum ADSL internetle alakalı. Ben Türk Telekom 16 Mbit üyesiyim. Kendi odamda hat gelen yerde Max 8 MB alıyorum. ADSL2+ geçmiyor ADSL g. DMT kullanabiliyorum o da zaten Max 8 Mbit destekliyor ama modemi oturma. Odasındaki hat gelen yere bagladigimda 15 Mbit ve ADSL2+ gecebiliyorum. Sorun nerede olabilir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun senin odandaki hat gelen yerde parazit olduğunu düşünüyorum kabloları kontrol etmen gerekebilir.

modemi senin odandaki hatta takınca modem arayüzünden snr margin değerini kontrol et.

Kablo uzunluğu ve kalitesi değiştirebiliyor duru mu, oturma odasındaki hat direkt olarak sunucudan gelen hattır seninkiler, uzatmadır. O da sorunu tetikler. Kabloları kontrol etmekte fayda var.

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum ADSL internetle alakalı. Ben Türk Telekom 16 Mbit üyesiyim. Kendi odamda hat gelen yerde Max 8 MB alıyorum. ADSL2+ geçmiyor ADSL g. DMT kullanabiliyorum o da zaten Max 8 Mbit destekliyor ama modemi oturma. Odasındaki hat gelen yere bagladigimda 15 Mbit ve ADSL2+ gecebiliyorum. Sorun nerede olabilir sizce?
Kablosuzmu kullanıyorsun kablolu mu?

Sorunun senin odandaki hat gelen yerde parazit olduğunu düşünüyorum kabloları kontrol etmen gerekebilir.

modemi senin odandaki hatta takınca modem arayüzünden snr margin değerini kontrol et.
Hat değerlerim bu şekilde.
Kablosuzmu kullanıyorsun kablolu mu?
Kablolu Kullanıyorum.
Kablo uzunluğu ve kalitesi değiştirebiliyor duru mu, oturma odasındaki hat direkt olarak sunucudan gelen hattır seninkiler, uzatmadır. O da sorunu tetikler. Kabloları kontrol etmekte fayda var.
Neler yapabilirim ?
Oturma odasında ise durum böyle

Dosya Ekleri

• hat değerleri.PNG
    hat değerleri.PNG
    4,6 KB · Görüntüleme: 57
  • Screenshot_2019-10-31-20-54-13-677_com.android.chrome.png
    Screenshot_2019-10-31-20-54-13-677_com.android.chrome.png
    35,1 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
ekran görüntüsündede anlaşıldığı üzere prizinde parazit olduğu ortada.

Signal to noise ratio (SNR) değeri, sinyal ile gürültü arasındaki oranı ifade eder ve dB olarak ifade edilir. Daha yüksek değer, sinyalin gürültüye göre daha fazla olduğunu, yani cadde örneğini düşündüğümüzde sesinizin daha iyi olduğunu ifade eder.

10 dB altı: Kötü
11 dB – 20 dB: İdare Eder
20 dB – 28 dB: Çok İyi
29 dB üzeri: Mükemmel

ekran görüntüsündede anlaşıldığı üzere prizinde parazit olduğu ortada.

Signal to noise ratio (SNR) değeri, sinyal ile gürültü arasındaki oranı ifade eder ve dB olarak ifade edilir. Daha yüksek değer, sinyalin gürültüye göre daha fazla olduğunu, yani cadde örneğini düşündüğümüzde sesinizin daha iyi olduğunu ifade eder.

10 dB altı: Kötü
11 dB – 20 dB: İdare Eder
20 dB – 28 dB: Çok İyi
29 dB üzeri: Mükemmel
Oda içi hat kablolamayı mı kontrol ettirmem gerekiyor? Yoksa prizi değiştirsem olur mu ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı