ADSL Hatta VDSL İnternet Kullanılır Mı ?

Aynı şey leri anlatıyorsun sürekli. Benim demek istediğim ADSL 16 Mbps kullanıyorum daha yüksek hızlara nasıl çıkabilirim ? Tarif değiştirerek yada başka bir şekilde. Sözleşmem bitiyor demiştim.

Sizde aynı şeyleri soruyorsunuz. Teşekkür edeceğinize kafanı şişirmişim gibi cevap yazıyorsunuz. İyi günler...

Bu soruya cevap verecek başka arkadaşlar var mı ?
Şu anda ADSL 16 Mbps internet kullanıyorum, 16 Mbps hızdan daha yüksek hıza paketi yada tarifeyi değiştirerek nasıl nasıl daha yüksek hızlara çıkabilirim ? Altyapımın Fiber İnternet desteği yok, ADSL 16 Mbps kullanıyordum.

16mbit'ten yukarısı hızlar için VDSL ya da fiber bağlantı almanız lazım. Sizin bulunduğunuz bölgede de bu altyapı yoksa 16mbit ile devam etmek durumundasınız.

Konuyu hortlatmış olacağım arkadaşlar.8mbps adsl kullanıyorum.Sorgulama sonucunda hattımın 16mbps'ye kadar adsl,68mbps'ye kadar vdsl desteklediğini öğrendim.Yani oturduğum binada vdsl bulunmakta ama aşağıda yıllardır kullandığımız telefon kutusundan(turuncu/beyaz kablolar bağlı) başka bir nane yok.Netten araştırdım fiber kablolar saha dolabına,saha dolabından da normal bakır kablolar telefon kutusuna gelir diyorlar;neyse..O kutudan telefon kablosu salondaki prize geliyor;prize telefon kablolu fiş takılı ve bu kablonun jaklı diğer ucu splittera takılı,o splitterın iki çıkışından biri telefona diğeri benim modeme,yine telefon kabloları geliyor.

Şimdi ben vdsl'ye geçmek istiyorum;modemim de hazır.Bu bahsettiğim tesisatın neresini değiştireceğim,hangi kablolarla bu tesisat vdsl için sağlıklı bir hale gelir ?

Bu arada şu an modemimden aldığım hat değerleri şu şekilde:

DSL Modülasyonu:ITU G.992.5(ADSL2+)
SNR Margin:downstream 24.8db-upstream 19.1db
Line Attenuation:downstream 10.8db-upstream 8.4db
Data Rate:downstream 8192kpbs-upstream 797kpbs
Max Rate:downstream 18604kpbs-upstream 1089kpbs
İnterleave Depth:downstream 1-upstream 1
Power:downstream 17.4dbm-upstream 11.3dbm
INP:downstream 0.0symbols-upstream 1.2symbols
CRC:downstream 2-upstream 1
PathMode:FastPath

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı