ADSL hattım 81 Mbps destekler mi?

the3536

Hectopat
Daha fazla  
Sevgili abilerim ve kardeşlerim ben 16 Mbps net kullanıyorum aldığım hız max 10. Benim altyapım yenilenmiş sanırsam, altyapı sorgulamasında 81 Mbps çıkıyor hız. Önceden 16 çıkıyordu bu da benim modem hattım ben 100 Mbps almak istersem max kaç hız alabilirim? Şimdiden teşekkürler.

20201030_081354.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarı ile ADSL hat o kadar hız veremiyor, modem değerlerine baktığımızda bu hızları alamazsınız. Fakat altyapınız VDSL olarak yenilenmiş olabilir, eğer o değerler iyi ise VDSL olarak belirttiğiniz hızı alabilirsiniz. Altyapı sorgulamasını nereden yapıyorsunuz?

VDSL'ye geçtikten sonra hat değerlerini görmeden bir şey söyleyemeyiz. Hat zayıflaması biraz yüksek ama SNR Vdsl'de yüksek hızları kaldıracak seviyede gibi görünüyor. Yine de dediğim gibi Adsl'deyken Vdsl'de ne kadar hız alabilirsiniz belli olmaz. Geçin sonrasında konu açın, bakalım.

Bildiğim kadarı ile ADSL hat o kadar hız veremiyor, modem değerlerine baktığımızda bu hızları alamazsınız. Fakat altyapınız VDSL olarak yenilenmiş olabilir, eğer o değerler iyi ise VDSL olarak belirttiğiniz hızı alabilirsiniz. Altyapı sorgulamasını nereden yapıyorsunuz?
Türknet 75 çıkıyor
Netspeed 81 çıkıyor
TürkTelekom hiper var diyor
Millenicom 81 çıkıyor
Ve diğer sitelerde 81 çıkıyor

Sevgili abilerim ve kardeşlerim ben 16 Mbps net kullanıyorum aldığım hız Max 10. benim altyapım yenilenmiş sanırsam, altyapı sorgulamasında 81 Mbps çıkıyor hız. Önceden 16 çıkıyordu bu da benim modem hattım ben 100 Mbps almak istersem Max kaç hız alabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 719845

İnternetinizin müşteri hizmetlerini arayıp hem modem hem altyapı desteğinin olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Türknet 75 çıkıyor
Netspeed 81 çıkıyor
TürkTelekom hiper var diyor
Millenicom 81 çıkıyor
Ve diğer sitelerde 81 çıkıyor
Türk Telekom'un Hiper dediği internet tam olarak VDSL internet oluyor. Sitelere bakacak olursak VDSL altyapınız oldukça iyi, fakat en doğru sonuca bağladıktan sonra ulaşıyorsunuz ne yazıkki. Bende zamanında Turknette 50mbps desteklediği yazıyordu, fakat binanın tesisatı uzaklık cart curt derken şuan stabil olarak ancak 30 mbps kullanabiliyorum. Ancak bahsettiğiniz ADSL den elbettte oldukça iyi, geçmenize kesinlikle değer nitelikte.

İnternetinizin müşteri hizmetlerini arayıp hem modem hem altyapı desteğinin olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
Türk telekom 50 verebiliriz diyor en fazla millenicom 75'e yakın alırsınız diyor
Türk Telekom'un Hiper dediği internet tam olarak VDSL internet oluyor. Sitelere bakacak olursak VDSL altyapınız oldukça iyi, fakat en doğru sonuca bağladıktan sonra ulaşıyorsunuz ne yazıkki. Bende zamanında Turknette 50mbps desteklediği yazıyordu, fakat binanın tesisatı uzaklık cart curt derken şuan stabil olarak ancak 30 mbps kullanabiliyorum. Ancak bahsettiğiniz ADSL den elbettte oldukça iyi, geçmenize kesinlikle değer nitelikte.
Çok teşekkür ederim ben millenicom'u aradım geçiş yapıcam 75'e yakın hız alabilirsiniz diyor modemim vdsl destekli vdsl2 modem router yazıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı