ADSL İle En Fazla Ne Kadar Hız Alınabilir?

Arkadaşlar evimin bulunduğu yerde sadece ADSL var. Geçenlerde sokağı kazmışlardı sorduğumuzda ise Superonline fiber bağlıyoruz dediler. 1 yıl geçti hala fiber yok. Sadece ADSL bağlantı var diyorlar. Benim internetim 8MBPS. Download hızım ve upload hızım tahmin edebileceğiniz gibi çok düşük. Steamdan iyi bir oyun indirmeye kalksam en az 12 saat. İnternet hızımı arttırmak istiyorum. Lakin size sormak istedim, ADSL ile en fazla kaç MBPS internet alabilirim?
Ben TTNET'e sorduğumda sizin binanız inşaatta olması lazım fibernete geçebilmeniz için dedi.

Paketini yükselt kardeşim, 16 mbps yapabiliyorsun. 16 mbps yukarısı için Vdsl ve Fiber geliyor. Müşteri hizmetlerini ara konuş bence onlar sana hangi pakete geçmen gerektiğini önerir ama kota yüksek olsun yoksa aldığın bir hızın önemi kalmaz.

Ben TTNET'e sorduğumda sizin binanız inşaatta olması lazım fibernete geçebilmeniz için dedi.

Yani yeni binalara mı kuracaklarmış fiberi. Ohooo istanbulu kazmaları lazım o zaman. :)

Paketini yükselt kardeşim, 16 mbps yapabiliyorsun. 16 mbps yukarısı için Vdsl ve Fiber geliyor. Müşteri hizmetlerini ara konuş bence onlar sana hangi pakete geçmen gerektiğini önerir ama kota yüksek olsun yoksa aldığın bir hızın önemi kalmaz.

Yani yeni binalara mı kuracaklarmış fiberi. Ohooo istanbulu kazmaları lazım o zaman. :)
Ama gerçekten öyle söyledi şaka yapmıyorum.:) Adama ADSL'den fiber nete geçmek istiyorum dedim. O da bana apartmanınızda ankastre var mı? Ben de yok dedim sadece telefon hattı var. Peki duvardan fiber internet kablosu geçiyor mu? dedi ben de yok geçmiyor dedim. O zaman apartmana fibernet çekmek imkansız dediler. Bu arada bina altı yıllık.

Ama gerçekten öyle söyledi şaka yapmıyorum.:) Adama ADSL'den fiber nete geçmek istiyorum dedim. O da bana apartmanınızda ankastre var mı? Ben de yok dedim sadece telefon hattı var. Peki duvardan fiber internet kablosu geçiyor mu? dedi ben de yok geçmiyor dedim. O zaman apartmana fibernet çekmek imkansız dediler. Bu arada bina altı yıllık.

Şimdi biraz doğru söylüyorlar aslında yeni binaya alt yapıyı kurmak daha kolay onlar için ama eski bina olunca uğraşmak istemiyorlar, aslında yapamayacakları bir iş değil. Eğer dedikleri gibi ise fiber olan bir binaya taşınmaktan başka çözüm yok gibi. Yada şikayet edeceksin benim pek bilmediğim konular imza falan toplayacak bina sakinleri...

Benim bir diğer merak ettiğim konu da şu Fiber internet de kotalı... Kota bitince 3 mbps düşecek acaba fiber de bu 3 mbps ne kadar az gecikme sağlar? Sonuçta ışık hızıyla iletkenlik sağlamıyor mu kablolar.

Benim bir diğer merak ettiğim konu da şu Fiber internet de kotalı... Kota bitince 3 mbps düşecek acaba fiber de bu 3 mbps ne kadar az gecikme sağlar? Sonuçta ışık hızıyla iletkenlik sağlamıyor mu kablolar.[/QUOTE]
Bir ara fiber kablosu eğer gerçek fiber kablosuysa ışık hızıyla bağlantı sağlar diye duydum. Yani sahte fiber kabloda olabilir diye duymuştum. Ne kadar doğru bilemiyorum. Ancak denemek lazım.

Benim bir diğer merak ettiğim konu da şu Fiber internet de kotalı... Kota bitince 3 mbps düşecek acaba fiber de bu 3 mbps ne kadar az gecikme sağlar? Sonuçta ışık hızıyla iletkenlik sağlamıyor mu kablolar.
Bir ara fiber kablosu eğer gerçek fiber kablosuysa ışık hızıyla bağlantı sağlar diye duydum. Yani sahte fiber kabloda olabilir diye duymuştum. Ne kadar doğru bilemiyorum. Ancak denemek lazım.[/QUOTE]

Kablolarının normal internet kablolarından daha kalın olduğunu ve daha kaliteli olduğunu biliyorum ama bizzat denemek isterdim. Online oyun çok oynadığım için en az gecikmeyle oyun oynamanın zevki ayrı olur. :)

Bir ara fiber kablosu eğer gerçek fiber kablosuysa ışık hızıyla bağlantı sağlar diye duydum. Yani sahte fiber kabloda olabilir diye duymuştum. Ne kadar doğru bilemiyorum. Ancak denemek lazım.

Kablolarının normal internet kablolarından daha kalın olduğunu ve daha kaliteli olduğunu biliyorum ama bizzat denemek isterdim. Online oyun çok oynadığım için en az gecikmeyle oyun oynamanın zevki ayrı olur. :)
[/QUOTE]

Şöyleki fiber optik kablolar normal kablolardan daha incedir saç teli kadar olabilir tam bilmiyorum. Bir kablonun kalın olması internetinizi hızlandırmaz aksine yavaşlatır elektrik akışı kalın kabloda daha yavaştır elektrik akışının yavaş olması demek sizin internetinizin daha yavaş olması demek.

Geri
Yukarı