Çözüldü ADSL kablosu ile 50 Mbps hız alınabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

3x3

Decapat
Daha fazla  
Selam millet 1 hafta öncesinde TurkTelekom çalışanları eve geldi ve interneti bağlayıp gitti. Fakat bağladıkları kablo önceki evimde olan ADSL kablosunun aynısıydı ve önceden en fazla 12 Mbps hız alıyordum. Eleman bana bununla 50 Mbps hıza kadar alabileceğimi söyledi. Ayrıca modem kurulumu yaparken ADSL modem ile kurulumu yapamadım. Müşteri hizmetleri gelen internetin VDSL olduğunu söyledi ve şimdilik ADSL'e çevirdiğini söyledi. Şu an böyle kullanıyorum fakat kafam karıştı. Tabiki VDSL internet hızı almak istiyorum ama kablo bildiğimiz ADSL kablosu boşu boşuna modeme de 600-700 lira vermek istemiyorum. Yardımcı olur musunuz? Ayrıca TurkTelekom ve TurkNet altyapı sorgulamalarında maksimum 16 Mbps ADSL gösteriyor. Herkese iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo ile sıkıntı olmaz. Önemli olan altyapı.

Çözüm
Selam millet 1 hafta öncesinde Türk Telekom çalışanları eve geldi ve interneti bağlayıp gitti. Fakat bağladıkları kablo önceki evimde olan ADSL kablosunun aynısıydı ve önceden en fazla 12 Mbps hız alıyordum. Eleman bana bununla 50 Mbps hıza kadar alabileceğimi söyledi. Ayrıca modem kurulumu yaparken ADSL modem ile kurulumu yapamadım. Müşteri hizmetleri gelen internetin VDSL olduğunu söyledi ve şimdilik ADSL'e çevirdiğini söyledi. Şu an böyle kullanıyorum fakat kafam karıştı. Tabii ki VDSL internet hızı almak istiyorum ama kablo bildiğimiz ADSL kablosu boşu boşuna modeme de 600-700 lira vermek istemiyorum. Yardımcı olur musunuz? Ayrıca Türk Telekom ve TurkNet altyapı sorgulamalarında maksimum 16 Mbps ADSL gösteriyor. Herkese iyi günler.

ADSL 16Mbps'e kadar VDSL ise 16-100 arasıdır.
Benim kablom VDSL olduğu için bu mesajı yolladım.

ADSL2 ile 24 Mbps alınabilir. Zaten kablolar aynı. Önemli olan altyapı.

Selam millet 1 hafta öncesinde TurkTelekom çalışanları eve geldi ve interneti bağlayıp gitti. Fakat bağladıkları kablo önceki evimde olan ADSL kablosunun aynısıydı ve önceden en fazla 12 Mbps hız alıyordum. Eleman bana bununla 50 Mbps hıza kadar alabileceğimi söyledi. Ayrıca modem kurulumu yaparken ADSL modem ile kurulumu yapamadım. Müşteri hizmetleri gelen internetin VDSL olduğunu söyledi ve şimdilik ADSL'e çevirdiğini söyledi. Şu an böyle kullanıyorum fakat kafam karıştı. Tabiki VDSL internet hızı almak istiyorum ama kablo bildiğimiz ADSL kablosu boşu boşuna modeme de 600-700 lira vermek istemiyorum. Yardımcı olur musunuz? Ayrıca TurkTelekom ve TurkNet altyapı sorgulamalarında maksimum 16 Mbps ADSL gösteriyor. Herkese iyi günler.
ADSL ile alabileceğiniz maksimum hız 24 Mbps'dir. VDSL'de 50 VDSL2'de 200 Mbps'e kadar hız alabilirsiniz. Fakat tabi bu durum binanızın santrale olan mesafesine, bina içi ve daire içi kablo tesisatının kalitesine, modemin teknolojik özelliklerine göre değişkenlik gösterir.

ADSL ve VDSL bakır kablodan geliyor.
ADSL çoğunlukla eski telefon direklerinden, VDSL yer altından geliyor.
Evdeki kablo alacağın interneti etkilemez bakır bakırdır sana ne veriyorlarsa o gelir. VDSL modem alırsan hattını VDSL'e çekerler.

ADSL ve VDSL bakır kablodan geliyor.
ADSL çoğunlukla eski telefon direklerinden, VDSL yer altından geliyor.
Evdeki kablo alacağın interneti etkilemez bakır bakırdır sana ne veriyorlarsa o gelir. VDSL modem alırsan hattını VDSL'e çekerler.
Kablo ve direkler zaten yeni çekilmiş. Bu ikindin direkleri takip edeyim bakalım. Eğer yeraltından geliyorsa VDSL modem alacağım.
ADSL ile alabileceğiniz maksimum hız 24 Mbps'dir. VDSL'de 50 VDSL2'de 200 Mbps'e kadar hız alabilirsiniz. Fakat tabi bu durum binanızın santrale olan mesafesine, bina içi ve daire içi kablo tesisatının kalitesine, modemin teknolojik özelliklerine göre değişkenlik gösterir.
Hatlar yeni çekilmiş. Sanırım VDSL modem alacağım.
ADSL2 ile 24 Mbps alınabilir. Zaten kablolar aynı. Önemli olan altyapı.
Hatlar yeni.

Kabloların bi farkı yok ki.
Evet görmemiş biri olarak VDSL kabloyu daha farklı sanıyordum :D

@3x3 biraz da port ile alakalı. VDSL gelirse zaten kablo değişimi olmadan da kullanabilirsiniz. Bunda sıkıntı yok.

Dosya Ekleri

• resim_2022-07-12_144306179.png
    resim_2022-07-12_144306179.png
    48,7 KB · Görüntüleme: 34

Yeni konular

Geri
Yukarı