ADSL mi VDSL mi?

MERMİLERRRRR

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, evimde VDSL altyapısı var fakat yüksek hızları desteklemiyor. 76 Mbps'ye kadar paket ve hız alabiliyorum fakat stabil değil. Türk Telekom çalışanları sokağımın en fazla 30 Mbps desteklediğini ve sınır olduğunu söyledi. Şu an 16 Mbps bir internet alacağım eve kendim için ayrı olarak oyun oynuyorum ve internetin stabil gelmesi benim için çok önemli. Eskiden ADSL altyapısındayken bir sorun olmadığını hatırlıyorum vdsl alt yapısında 76mbps lik hızımı Qos ile 10 mbps ye kadar düşürdüğümde oyunda gecikme sorunu neredeyse ortadan kalkıyodu sokağımda VDSL sıkıntılı olabilir mi?

adsl 24 mbps hız destekliyordu bunun üzerini vdsl sonrasında da fiber geliyor tabii ki vdsl çekmenizi öneririm. Ya da altyapınızı güçlendirin.

Altyapı yenilenmesi gibi bi durumda VDSL çok daha iyi hale gelecektir. VDSL tercih etmeniz uzun süreçte daha mantıklı olacaktır.

Herkese merhaba, evimde VDSL altyapısı var fakat yüksek hızları desteklemiyor. 76 Mbps'ye kadar paket ve hız alabiliyorum fakat stabil değil. Türk Telekom çalışanları sokağımın en fazla 30 Mbps desteklediğini ve sınır olduğunu söyledi. Şu an 16 Mbps bir internet alacağım eve kendim için ayrı olarak oyun oynuyorum ve internetin stabil gelmesi benim için çok önemli. Eskiden ADSL altyapısındayken bir sorun olmadığını hatırlıyorum vdsl alt yapısında 76mbps lik hızımı Qos ile 10 mbps ye kadar düşürdüğümde oyunda gecikme sorunu neredeyse ortadan kalkıyodu sokağımda VDSL sıkıntılı olabilir mi?
Tabikide VDSL al.

VDSL 35 veya 50 al hat değerlerin 75'e göre daha iyi olacaktır. Mecburiyetten 16 Mbps ADSL kullanıyorum 1 kişi için idare edebilir ama aile evindeysen kesinlikle yetersiz.

VDSL sana yüksek ihtimal aynı hat üzerinden gelecek. Daha olumsuz bir deneyim yaşamazsın.
VDSL 35 veya 50 al hat değerlerin 75'e göre daha iyi olacaktır. Mecburiyetten 16 Mbps ADSL kullanıyorum 1 kişi için idare edebilir ama aile evindeysen kesinlikle yetersiz.
aile evindeyim fakat kendime özel alıcam bu interneti

VDSL sana yüksek ihtimal aynı hat üzerinden gelecek. Daha olumsuz bir deneyim yaşamazsın.
zaten düşük bi hız alıcam adsl alt yapısınında rahat destekliyebileceği bi hız 16 mbps ama vdsl adslden daha olumsuz bi yanıt vermez diyosan evde hazır vdsl hat var direk ona bağlattırıcam interneti

denedim daha iyi fakat hala yeterli değil hızı daha da düşürmem gerekiyor

Altyapı yenilenmesi gibi bi durumda VDSL çok daha iyi hale gelecektir. VDSL tercih etmeniz uzun süreçte daha mantıklı olacaktır.
haklısınız fakat zaten 1 adet ailemin kullandığı vdsl internet var evde bi yenilenme durumu söz konusu olursa ona geçebilirim

Aile evindeyim fakat kendime özel alacağım bu interneti

Zaten düşük bir hız alacağım ADSL altyapısınında rahat destekliyebileceği bir hız 16 Mbps ama VDSL ADSL'den daha olumsuz bir yanıt vermez diyorsan evde hazır VDSL hat var direk ona bağlattırıcam interneti

Ben ADSL varken CS:GO'da 55 ping alabiliyordum minimum. VDSL'e geçince gene 55 civarı kaldı. Ama başkası interneti kullanırken ping dalgalanmaları çok daha az oluyor.

Tabikide VDSL al.
ama söylediğim gibi qos ile hızımı düşürmeme rağmen vdsl de internet stabilleşmemişti adsl alt yapıda stabilleşme ihtimali yok mu

Konuya şöyle bi güncelleme getireyim özet olarak sormak istediğim şey düşük hız da bi paket alıcağım adsl bi internetin düşük hızlarda vdsl bi internetden en azından benim sokağımda daha stabil olma durumu söz konusu olabilir mi merak ettiğim şey aslında bu

Yeni konular

Geri
Yukarı