İnternetim ADSL mi, VDSL mi?

Hmm aklımda böyle kalmış anlamadım açıklamasını yapın o zaman neden böyle?
Önceden hizmet aldığınız altyapıda hız görünür, varsa diğerlerinde 0 yazardı. Birinci SS e bakarsak doğru fakat ikinci SS e ben de anlam veremedim. Dediğim gibi arkadaşın sonuçta VDSL altapısı da var hız yükseltmek istiyorsa yapabilir. Amacı sadece hangi altyapıdan hizmet aldığını öğrenmek ise MH araması lazım şu an için.

Fiber VDSL fakat yalın yani ev telefonu kullanılmıyor hocam.
Fiber VDSL nedir?

Önceden hizmet aldığınız altyapıda hız görünür, varsa diğerlerinde 0 yazardı. Birinci SS e bakarsak doğru fakat ikinci SS e ben de anlam veremedim. Dediğim gibi arkadaşın sonuçta VDSL altapısı da var hız yükseltmek istiyorsa yapabilir. Amacı sadece hangi altyapıdan hizmet aldığını öğrenmek ise mh araması lazım şu an için.

Fiber VDSL nedir?

Fiber altyapısı var ve VDSL kullanıyor anlamında dedim.

Fiber altyapısı var ve VDSL kullanıyor anlamında dedim.
Hayır hocam arkadaşın attıklarında Fiber yok. Fiber olması için FTTX-V2 veya FTTX-V1 olması gerek.

16 megabit genelde ADSL olur ama faturada VDSL yazıyor onu anlamadım.
VDSL altytapıdan alıyorsunuz 16. Genelde öyle olabilir fakat VDSL üzerinden de o paketi seçebilirsiniz.

Bilmeden konuşmayın. Arkadaş şuan ADSL üzerinden hizmet alıyor. Ama VDSL altyapısı da var.
Bu da benim sonucum. Ne yani ben internet kullanmıyor muyum şimdi. 🤣
Eki Görüntüle 1656358
Sizin altyapınız Vdsl değil gpon altyapısı.
Gpon altyapısında 0 yazsa da yine hizmet alabilirsiniz.
Vdsl altyapısında öyle değil.

Hayır hocam arkadaşın attıklarında fiber yok. Fiber olması için FTTX-V2 veya FTTX-V1 olması gerek.

VDSL altytapıdan alıyorsunuz 16. genelde öyle olabilir fakat VDSL üzerinden de o paketi seçebilirsiniz.

Fttx V1 demek eve kadar fiber kabloyla gelmektir fttx V2 saha dolabına kadar Superonline fiber altyapım var.

1675458631901.png

Geri
Yukarı