ADSL mi VDSL mi?

Üniversite sınavından sonra 35 mbps'lik bir ADSL hizmeti kullanmak istiyorum da. Bazı binalar fiber desteklemeyebilir.

Çünkü fiber internette gizlilik korkusu yaşıyorum. Ben ya VDSL ya da ADSL istiyorum da. Ben gizliliği seven biriyim.
Dalga mı geçiyorsunuz yoksa cidden ADSL/VDSL ile fiber internetin gizlilik olarak bir farkı olduğunu mu düşünüyorsunuz?

ADSL ile maksimum 16Mbps alırsın VDSL ile 100 Fiber ile 1000Mbps alırsın ve gizlilik diye bir şey yok sen hükümetlerin şirketlerin yaptığı altyapıları kullanıyorsun ve bir yerden bir yere veri gönderirken kontrol merkezlerinden geçiyorsun. Asla tamamen gizlenemezsin. Fiber, ADSL ve VDSL fark etmiyor hepsinin fiyatları birbirine yakın Türk Telekom üzerinden 200 liraya 100Mbps Fiber kullanıyorum.

ADSL ile maksimum 16Mbps alırsın VDSL ile 100 Fiber ile 1000Mbps alırsın ve gizlilik diye bir şey yok sen hükümetlerin şirketlerin yaptığı altyapıları kullanıyorsun ve bir yerden bir yere veri gönderirken kontrol merkezlerinden geçiyorsun. Asla tamamen gizlenemezsin.
Allah'ın bir kulu bana 100 Mbit VDSL bağlantısı göstersin lütfen. Bizim evde 56 Mbit destekliyor görünüyor, ama o hızda sürekli koptuğu için 35 Mbit'e sabitlediler. 50Mbit fiber tarife satıyorlar, şaka gibi. 100 Mbit üstü destekleyen altyapı hâlâ çok ender.

ADSL ile maksimum 16Mbps alırsın VDSL ile 100 Fiber ile 1000Mbps alırsın ve gizlilik diye bir şey yok sen hükümetlerin şirketlerin yaptığı altyapıları kullanıyorsun ve bir yerden bir yere veri gönderirken kontrol merkezlerinden geçiyorsun. Asla tamamen gizlenemezsin.
Doğru. Ben yanlış düşünmüşüm. VDSL 35 mbps almak isterim üniversitede ben.

ADSL ile maksimum 16Mbps alırsın VDSL ile 100 Fiber ile 1000Mbps alırsın ve gizlilik diye bir şey yok sen hükümetlerin şirketlerin yaptığı altyapıları kullanıyorsun ve bir yerden bir yere veri gönderirken kontrol merkezlerinden geçiyorsun. Asla tamamen gizlenemezsin. Fiber, ADSL ve VDSL fark etmiyor hepsinin fiyatları birbirine yakın Türk Telekom üzerinden 200 liraya 100Mbps Fiber kullanıyorum.
Ve haklı çıktın gizlilik konusunda.

Geri
Yukarı