ADSL paketten VDSL'e pakete evden geçiş yapılır mı?

70 çıkıyor ama 50ye falan geçmek istediğimde uzaklığınız fazla diyor.

Benim 102 metre uzaklığım var, size böyle bir şey yapamayız diyeni ilk kez duydum. Üstüne 70'lik alt yapınız var. Size 60 yollayıp kayıpla 50 vermek zorundalar. Alt yapım 81 bana fazladan 88 yolluyorlar aynı hesaba geliyor. Tahütünün yoksa ISS değişebilirsiniz. Benzeri Vodafone yaptı. Alt yapım VDSL biliyorum adamlar size 24'den fazla veremeyiz diyorlar ADSL maksimum bu kadar veriyor diyorlar o sinirle ciktim, alt yapımın destekledi maksimumu aldım.

50 Mbps paketi alabilirsiniz gördügüm kadarıyla.

İşte aradığımda santrale mesafeniz fazla geçişiniz olamıyor falan tarzı mesaj attılar 35tete aynısı oldu yapabileceğim bir şey var mı onlardamı sorun vardır acaba bendemi. Adam dedi önceki arkadaş test etmeden 50 alabilirsiniz demiş ama olmuyor şimdi ben test ettim 35 oluyor dedi ama sonra yine mesaj geldi geçiş yapılamadı diye.

Benim 102 metre uzaklığım var, size böyle bir şey yapamayız diyeni ilk kez duydum. Üstüne 70'lik alt yapınız var. Size 60 yollayıp kayıpla 50 vermek zorundalar. Alt yapım 81 bana fazladan 88 yolluyorlar aynı hesaba geliyor. Tahütünün yoksa ISS değişebilirsiniz. Benzeri Vodafone yaptı. Alt yapım VDSL biliyorum adamlar size 24'ten fazla veremeyiz diyorlar ADSL maksimum bu kadar veriyor diyorlar o sinirle ciktim, alt yapımın destekledi maksimumu aldım.

Tahütüm var bu sene sonu bitecek ama Türk telekomdanda şu ana kadar bu olaydan öncesine kadar hiç memnuyetsizlik yaşamadım başka ISS'ye geçmeyi düşnemebilirim o yüzden.

Başka bir siteden atayım. Ve şöyle bir saçmalık üst komşumda santrale uzaklığı 182 metre TurkNet kullanıyor 70Mbps hız alıyor ben aradığımda ise mesafeniz fazla 50 alamazsınız 35 alamazsınız gibi konuştular cidden çaresizim.

Siz kendi ISS'inizi mi arıyorsunuz yoksa TurkNet'e sordunuzmu direk? Dediğim gibi bilgisiz Vodafone müşteri temsilcileri bana maksimum ADSL verebiliyordu ben taahhüt falan umursamayıp TurkNet'e geçmiştim 80 Mbps alıyordum.

Kendi isseme sordum Türk Telekom'a yani.

Siz o altyapı ile rahatlıkla 63-70 alabilirsiniz. Söyleyin üst komşum rakip firmadan alabiliyor, tahütümü yakar çıkarım diye tehdit edin seve seve verirler.

Şu anda ADSL internet kullanıyorum evden müşteri hizmetlerini arayıp VDSL'e geçiş yapabilir miyim herhangi bir şey imzalamak gerekir mi? Bayiye gidip yoksa direkt arayıp VDSL'e geçebilir miyim

Şu anda ADSL internet kullanıyorum evden müşteri hizmetlerini arayıp VDSL'e geçiş yapabilir miyim herhangi bir şey imzalamak gerekir mi? Bayiye gidip yoksa direkt arayıp VDSL'e geçebilir miyim?
Modemin vdsl olması lazım. Evet telefon edip halledebilirsin

Siz o altyapı ile rahatlıkla 63-70 alabilirsiniz. Söyleyin üst komşum rakip firmadan alabiliyor, tahütümü yakar çıkarım diye tehdit edin seve seve verirler.

Bu konuşmadan sonra aradım abi kafayı yiyeceğim olmuyor diyor falan dedik en azından ADSL kullanmak yerine VDSL olsun 24 olur mu dedik abi 24 bile vermediler o bile olmadı dedikleri şeyde zaten şu an inegölde fiber altyapı çalışmaları bulunmakta bekleyin bence diyor ne zaman geleceği belli değil cidden Speedtest'te 3 4 falan alıyorum kafayı yiyeceğim bu internetle.

Bu konuşmadan sonra aradım abi kafayı yiyeceğim olmuyor diyor falan dedik en azından ADSL kullanmak yerine VDSL olsun 24 olur mu dedik abi 24 bile vermediler o bile olmadı dedikleri şeyde zaten şu an inegölde fiber altyapı çalışmaları bulunmakta bekleyin bence diyor ne zaman geleceği belli değil cidden Speedtest'te 3 4 falan alıyorum kafayı yiyeceğim bu internetle.

Bu çile çekilmez, eğer cayma bedeli çok çıkmıyorsa ve türknetde birazını ödüyordu. Direk çıkabilirsiniz.

Geri
Yukarı