ADSL Porttan VDSL Porta Geçiş

juaqmy

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core i5 4690k
Corsair Vengeance Ddr3 1600 MHz 2*8
Asus H81 Gamer Anakart
Sapphire Nitro + Se Rx 5700 Xt
Kingston A400 240 Gb Ssd
Seagate Barracuda 1 Tb 2x
Sharkoon Shp650W Psu
Ankara Etimesgut'ta 24.12.2021 tarihinde ADSL'den VDSL porta geçiş için bir altyapı çalışması başladı. O günden beri internetimiz yok. Lakin müşteri hizmetlerini aradığımızda altyapı çalışmasının bittiği bilgisini aldık. Şimdi kafamı kurcalayan birkaç soru var. Bizi VDSL porta bağlamış olabilirler mi? Benim evimde ADSL var. Bu konuya çok da hakim değilim ama acaba VDSL modem mi almam gerekiyor eve. Arıza kaydı oluşturduk ama bu sefer de teknik ekibi bekleyeceğiz. Konuya hakim olan arkadaşlar lütfen beni bilgilendirebilir mi, ailecek bilinmezliğin içine düştük...

Son düzenleyen: Moderatör:
VDSL hizmeti için öncelikle modeminiz uyumlu olmalı ki bunu size başvuru yapmadan önce sormalı gerekiyordu.

Altyapı çalışmalarının bitmesi, port aktarımının olduğu anlamına gelmez. Altyapı tamamlanmıştır ama sizin portunuz daha değiştirilmemiş olabilir. Portun gelip bir ekip tarafından değiştirilmesi gerekir.

VDSL hizmeti için öncelikle modeminiz uyumlu olmalı ki bunu size başvuru yapmadan önce sormalı gerekiyordu.

Altyapı çalışmalarının bitmesi, port aktarımının olduğu anlamına gelmez. Altyapı tamamlanmıştır ama sizin portunuz daha değiştirilmemiş olabilir. Portun gelip bir ekip tarafından değiştirilmesi gerekir.
Size katılarak bir iki ekleme yapayim hocam, Adsl to vdsl de hafta sonlari haric süreç, ortalama 24saattir. Modeminiz arka etiketinde Vdsl/Vdsl2 router ifadesi gormuyorsaniz hattiniz calismaz.

Biz VDSL başvurusu yapmadık. Sadece bulunduğumuz bölgeye VDSL portları ile ilgili bir çalışma olduğunu öğrendim ve altyapı sorguladığımda 100 mbps görüyorum bölgemde. Benim sorum şu benim 16 gün süren internet kesintimde benimle alakalı birşey var mı acaba

Biz VDSL başvurusu yapmadık. Sadece bulunduğumuz bölgeye VDSL portları ile ilgili bir çalışma olduğunu öğrendim ve altyapı sorguladığımda 100 mbps görüyorum bölgemde. Benim sorum şu benim 16 gün süren internet kesintimde benimle alakalı bir şey var mı acaba?
Normalde ADSL ve VDSL altyapıların geldiği yer farklı olur. Kendim VDSL altyapıya geçerken hiçbir kesinti yaşamadım. Sadece port değişimi sırasında 1-2 saatlik kesinti oldu.

Bölgende komple bir yenileme çalışması olabilir. Bu konuda tam bilgiyi müşteri hizmetlerinden alabilirsin. Altyapıdan anlaşıldığı üzere bölgene VDSL hizmeti getirilmiş.

Normalde ADSL ve VDSL altyapıların geldiği yer farklı olur. Kendim VDSL altyapıya geçerken hiçbir kesinti yaşamadım. Sadece port değişimi sırasında 1-2 saatlik kesinti oldu.

Bölgende komple bir yenileme çalışması olabilir. Bu konuda tam bilgiyi müşteri hizmetlerinden alabilirsin. Altyapıdan anlaşıldığı üzere bölgene VDSL hizmeti getirilmiş.
Ufak bir duzeltme yapayim hocam, altyapi bakir ve fiber olarak ikiye ayrilir. bakir hatta, hem vdsl hemde adsl hat kullanilir. İkiside alyni santral dolabindan gelir. Sadece santral dolabinda, vdsl port yada adsl port diye ayrilir. Adsl den vdsl e gececek arkadaslara, hat kalitesini görmeden 16 yada 24 den yukarı hiz önermiyorum. Bolgesel olaral yeni tip santral dolabi olan hemen heryerde 100mb destekledigini söylerler lakin durum altyapi kalitesine kaliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı