NetSpeed'e geçiş hikayem ADSL > VDSL

invalidid

Hectopat
Selamlar uzun yıllardan beri Türk Telekom kullanıcısıydım ADSL 16 Mbit download 1 Mbit Upload paketini kullanıyordum taahütüm bittiği için ve Türk Telekom aynı paketin yeni taahhütlü ücretine 85 lira dediği için farklı internet servis sağlayıcı firması arayışına girdim. Tavsiyeler üzerine NetSpeed ile görüştük konuştuk adresimi verdim altyapımı kontrol ettiler. VDSL Hiper pro 75 tarifesini önerdiler 50 Mbit download 4 mbit upload alabilirsiniz dediler. Anlaştık, evrakları doldurdum imzaladım 07.06.2019 tarihinde kargoladım ertesi gün evrakların ulaştığını ve sesli onay için aradıklarını söylediler onay verdim 10.06.2019 tarihinde sabah saat 10:00 civarlarında modem üzerinde bulunan DSL ışığı söndü yani Türk telekom interneti kesti ve yaklaşık 5 dakika sonra netspeed sms olarak modem kurulumu için kullanıcı adı ve şifre gönderdi. Şifreyi girdikten sonra sorunsuz bir şekilde kullanmaya başladım. Tavsiye ederim. Hız değerlerim aşağıdaki gibi.

8329207478.png

Paketim 50-75 Mbit arası ama ilk görüşmemiz de altyapım maksimum 50 Mbit alabilir demişlerdi bende onay vermiştim ama Download hızım 65 Mbit'ten aşağı düşmedi henüz. Sanırım panel de detaylı olarak göremiyorlar kısacası gayet memnunum :) Ping deüerlerim Türk Telekom ile aynı.

403426

Hocam peki bulunduğunuz il ve ilçenin bir önemi var mı ? Yoksa bütün şehirlerde aynı değerleri veriyorlar mı ?
İl ve ilçeden ziyade altyapı kontrolu yapıyorlar. Uygunsa veya değilse ona göre yönlendiriyorlar. Türk telekom veya başka bir İSS nasıl her ile veya ilçeye adrese aynı hızı veremiyorsa NetSpeed de aynı şekilde. Altyapı kaynaklı tamamen.

29 Mayıs tarihinde başvuru yaptım. Hala beklemekteyim herkesin şansı yaver gitmiyor demekki :(

Ne gibi bir sorun ile karşılaştınız ? :(

Arka planda size ne verdiklerini detaylı olarak görüyorlar. Telekom ekipleri musluğu açık bırakmış olabilir.

Evet görüyorlar ama benim demek istediğim internet bağlanmadan önceydi sanırım onu göremediler maksimum 50 mbps alırsınız demişlerdi çünkü :) Şimdi illa ki görüyorlardır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı