ADSL, VDSL geçiş sonrası ping 400'lere çıkıyor

lovemyers

Decapat
Makaleler
2
ADSL modem kullanıyorum.
Valorant oynarken ping değerlerim bir anda 300-400 çıkıyor 1 dakika sonra geri iniyor.
Modemden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Türk Telekom'a aylık "180TL" ödüyoruz ve aldığımız internet hızı "1, 2Mbps." olarak indiriyor.
Modemi 2 yıl önce bir internet kafeden aldık, 200TL fiyatıydı.
D-Link diye bir modem.
Acaba Türk Telekom'a gidip, VDSL bir modem satın alsam.
Bu ping sorunu ve ani kesilmeler düzelip, indirme hızım daha yüksek olur mu?

VDSL, ADSL'e göre daha yüksek bir indirme/yükleme hızı ve çok daha akıcı internet trafik akışı sağlar. Ayrıca VDSL kablolardan kullanılan FOC(Fiber Optic Cable) teknolojisi bu yüksek hızları internette herhangi bir kayıp olmadan iletmek üzerine olduğu için VDSL'e geçmek ve tercihlerinizi bütçeniz uygunsa ASUS DSL ya da alternatif olarak TP-LINK Archer modelleri üzerinden yapmanız sizin için tabiri caizse çağ atlamak gibi bir şey olacaktır.

Speedtest sonucunuzu atar mısınız? Tarifeniz kaç Mbps'lik?
Hocam şuna bakın.
150-180TL arası ödüyoruz bir de aylık.
Benim arkadaşlarım nasıl Steam üzerinde 5MBPS hızında indirirken, ben neden 1MBPS hızında indiriyorum.
Ayrıca sürekli olarak ping değerlerim fırlıyor.
Bu yüzden VDSL modem alacağım, acaba VDSL geçsem sorun çözülür mü?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15 KB · Görüntüleme: 15
Hocam şuna bakın.
Benim arkadaşlarım nasıl Steam üzerinde 5Mbps hızında indirirken, ben neden 1Mbps hızında indiriyorum.

Paketinizi bilmyorum ama ADSL ise değerler normal. Mümkünse VDSL'e geçmenizi tavsiye ederim.

Hocam şuna bakın.
Benim arkadaşlarım nasıl Steam üzerinde 5MBPS hızında indirirken, ben neden 1MBPS hızında indiriyorum.
Tarifeniz buna elverişli ve altyapınız da bunu destekleyecek kapasitede ise evet VDSL modeme geçmek sorunu büyük ölçüde çözecektir ama evdeki internet kullanımı, kaç kişi tarafından kullanıldığı da internet trafiğini sıkıştırabilecek şeyler olduğundan bu faktörleri de görmezden gelmemek gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı