ADSL2+ Hat Değerleri Yorumu

Mehmet447183

Centipat
Vodafone Net 8 MBPS'lik paket kullanıyorum. Ara ara internet erişimim olmuyor. Hat değerlerimde herhangi bir problem var mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200621-015711.jpg
    Screenshot_20200621-015711.jpg
    133,2 KB · Görüntüleme: 86
Benim değerlerim de bu şekilde , turknet 100 mbps verilirse kopma okur diyor doğru mu sizce?

Benim değerlerim de bu şekilde, TürkNet 100 Mbps verilirse kopma okur diyor doğru mu sizce?

Bu türkneten kaynkalı bir şey değil. Sen 100 Mbps başvurmuşun adam senin hattını 100 Mbps'e kadar açar. Hat zayıflaması hangisi oluyor o modeme bilmiyorum fakat sinyal zayıflaması ise sağdaki uploaddın ise 10nun altında olmalı. Ama diğer download normal çıkmış. Ha iç tesisatını değiştirirsin yüksek bakır alırsın belki artar artmaz yanlış bir şey söyle miyim? Ama normalde hattın 100 Mbps'e kadar açık. Çok isteyen TT elit ekip çağır TürkNet iste. Ölçüm yaptır mesela ben TT kullanıyorum. Benim hattıma 55 Mbps down/51 Mbps upload geliyor fakat iç tesisatın kötü olmasından dolayı 35 Mbps down/ 9 Mbps up geliyor. Tek tevsiyem ankastreden ölçüm yaptır. Kendin yapabiliyorsan kendin yap yapamam dersen TT elit ekip çağır.

Benim değerlerim de bu şekilde , turknet 100 mbps verilirse kopma okur diyor doğru mu sizce?

Kopma olur. SNR Margin değeriniz 8.4 seviyesinde. İç tesisatınız ne durumda bilmiyorum. Ankastreden direkt ölçüm yaparsanız hattınızın ne kadar hız kaldırdığını öğrenebilirsiniz.
Vodafone Net 8 MBPS'lik paket kullanıyorum. Ara ara internet erişimim olmuyor. Hat değerlerimde herhangi bir problem var mı?
Bu değerlerle kopma olmaması gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı