ADSL'den fibere geçiş yaparken nasıl bir süreç izlenmeli?

770724

Zeptopat
Merhaba. Evimiz 2007 yapımı ve ADSL kullanılıyor. Telekom'un sistesinde VDSL yazılırken Telekom harici bir oparetöre geçiş yaptığımızda bunun ADSL olduğunu fark ettik. Telekom 24 Mbps verdiği için anlamamıştık fakat 100 Mbps internet almamız gerekirken en fazla 16 alıyorduk. Binasal olarak bir fibere geçiş dilekçesi hazırladım. En yakındaki Telekom merkezine teslim ettim fakat ilerleyen zamanda bir geri dönüş yapılmadı. Zaten sokağımda yeni bina yapılırken fiber hat çekiyorlardı. Yanımızdaki çoğu binalar fiberdi fakat biz ADSL'de kaldık. Telekom'da açıkçası bizi geçiştirdiler muhtemelen, ne bir geri dönüş yapıldı ne de bir arama bildiğim kadarı ile yandaki binalardan fiber hat taşınabiliyor. Kabloyu da binasal karşılarız. Telekom'da anlaşılması lazım fakat nasıl bir süreç izlememiz gerektiğini bilmiyorum, dilekçem PDF formatında durmakta. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ben bunu biliyorum zaten.
......

Hocam sorunumda buna benzer zaten fakat cevap alamıyorum Telekom'dan bir destek açacağım bulunduğum il Ardahan'da biz binasal destek açmamıza rağmen adamlar altyapıya bakmadan burada olamaz gibi itamlar etti açıkçası bizi hiç ciddiye almadılar. Genel merkeze yazmayı deneyeceğim harici gözümün önünde fiber altyapı dururken ADSL'den gına gelmiş durumdayım. Ayrıca binamız eski olduğundan kablolarda yavaş yavaş işlevini kaybediyor eğer telekoma ulaşma ile alakalı bir bilginiz varsa sevinirim.

LinkedIn üzerinden Türk Telekom CEO'su ümit önala yazmayı dene attığın linkteki şeyleri denedin mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı