ADSL'den VDSL geçiş sonrasi Wi-Fi hız sorunu

EysPriE

Kilopat
Daha fazla  
1 Ay önce 16Mbps ADSL interneti, 24Mbps VDSL olarak değiştirdim Ethernet kablosu ile bağlantı yaptığımda 22-24 Mbps hız alabiliyorum. Wi-Fi bağlantısı kullandıgımda ise hız 0.5-1MBPS arası oluyor. Modemim Air 5650V3 1 laptop 4 telefon bağlı Wi-Fi olarak. Modemin dibinde dahi olsan hız aynı Ethernet bağlantısında hiçbir sorunum yok fakat.

Wi-Fi kartınızın driverleri güncel mi kontrol edin. Belki onunla alakalı bir durum olabilir.

Modeminizin bulunduğu noktaya yeni bir elektronik aygıt koydunuz mu? Hoparlör gibi. Bazı elektronik aygıtlar Wi-Fi sinyallerini bozabiliyor. Modem değiştirdiyseniz internet ile birlikte yeni gelen modemde bir sorun olabilir ya da eski modeminizde bir sorun oluşmuş ve denk gelmiş olabilir. Aynı sorunu ASUS modemimde yaşadım, internet hizmetini değiştirdiğim sırada bozulmuştu sorunun modem kaynaklı olduğunu bulana kadar TürkNet'e kan kusturmuştum 🤣

Modeminizin bulunduğu noktaya yeni bir elektronik aygıt koydunuz mu? Hoparlör gibi. Bazı elektronik aygıtlar Wi-Fi sinyallerini bozabiliyor. Modem değiştirdiyseniz internet ile birlikte yeni gelen modemde bir sorun olabilir ya da eski modeminizde bir sorun oluşmuş ve denk gelmiş olabilir. Aynı sorunu ASUS modemimde yaşadım, internet hizmetini değiştirdiğim sırada bozulmuştu sorunun modem kaynaklı olduğunu bulana kadar TürkNet'e kan kusturmuştum 🤣
Ayni modemi kullanıyorum Adsl -Vdsl destekliyor. Buzdolabının üzerinde etkisi oluyormuki mutfakta yani olabilecek şeyleri saymaya gerek varmı. 😄

Sonuç modem değişimine bağlanmaz inşallah, almişken iyisini alayım derken 500-600 lira gözden çıkarmak gerekio .

Yeni konular

Geri
Yukarı