ADWCleaner tarama sonucu

Malwarebytes Anti-Malware yükle. Ayarlarından ''My Account'' kısmına gir. ''Deactive Premium Trial'' bölümüne bas. Protection ayarlarındaki ''Scan for rootkits'' seçeneğini aç. Veritabanını güncelle ve tarama başlat. Malwarebytes Junkware Removal Tool kullan bir de. Olmazsa HerdProtect raporu oluştur:
[Rehber] Herdprotect TXT Raporu Oluşturma
Antivirüsün yoksa iyi bir antivirüs edin.

Malwarebytes Anti-Malware ile tarattığım zaman virus bulmuyor. Malwarebytes Junkware Removal Tool tarattığım zaman ise buldu ve sildi lakin hala bu YTDownloader mevcut hani AdwCleaner'de bi sorun olabilir mi ? (belki virüs değildir) Çünkü hiçbir program bulmuyor lakin AdwCleaner buluyor. İnternette biraz araştırdım ve Chrome preferences adlı dosyayı açtığım zamanda bulamıyorum "kfgaibfbmkjgmimhbbaikfnpkkjkpoan" uzantısını. Google'un verdiği yönergelerle Chrome'u varsayılana dönderdim.

Dosya Ekleri

• sildi.png
    sildi.png
    32,7 KB · Görüntüleme: 84
  • sildim yine aynı.png
    sildim yine aynı.png
    31,3 KB · Görüntüleme: 98
Onun adı aslında o dediğin değil. O geliştirici kodu falan oluyor yanılmıyorsam. Hover Zoom'u eklenti mağazasından öyle buldum. İnternette girdiğimde Reason buluyor ve hatta dizinlerini veriyor. HerdProtect dene. Bildiğim kadarıyla Reason motoru var onda. Zaten virüs değil, ''potansiyel olarak istenmeyen yazılım'' olarak geçiyor. Kısaltılmışı da ''PUP''.

"Chrome Secure Preferences" içinde şu komut satırını buldum;
"kfgaibfbmkjgmimhbbaikfnpkkjkpoan":{"disable_reasons":1,"lastpingday":"13140774001861759","state":0}
Bu satırı silip taratsam AdwCleaner ile sorun olur mu Chrome'la ilgili ?

Malwarebytes Anti-Malware yükle. Ayarlarından ''My Account'' kısmına gir. ''Deactive Premium Trial'' bölümüne bas. Protection ayarlarındaki ''Scan for rootkits'' seçeneğini aç. Veritabanını güncelle ve tarama başlat. Malwarebytes Junkware Removal Tool kullan bir de. Olmazsa HerdProtect raporu oluştur:
[Rehber] Herdprotect TXT Raporu Oluşturma
Antivirüsün yoksa iyi bir antivirüs edin.
HerdProtect indiremiyorum geçici bir süreliğine indirmeyi kapatmışlar. Resmi olmayan sürümleride indirmekten çekiniyorum açıkcası.

O kadarını bilemem ama kurcalama bence. Eklentiyi Malwarebytes AdwCleaner'dan siliyorsun, tekrar geliyor. Malwarebytes Anti-Malware hiç PUP bulmadı mı?
Bir de bunları kullanmadan önce RKill'i aşağıda vereceğim linkten indir ve çalıştır:
RKill Download

O kadarını bilemem ama kurcalama bence. Eklentiyi Malwarebytes AdwCleaner'dan siliyorsun, tekrar geliyor. Malwarebytes Anti-Malware hiç PUP bulmadı mı?
Bir de bunları kullanmadan önce RKill'i aşağıda vereceğim linkten indir ve çalıştır:
RKill Download
Evet AdwCleaner ile siliyorum ve tekrar geliyor aslında eklentide değil sadece yarım satırlık kod büyük ihtimalle dosya içinde olmadığı için silemiyor o komudu. Anti-Malware ise hiçbir tehdit bulamıyor. Acaba yarım satırlık kod için çok mu uğraşıyorum ki. "PUP" bir zararı olmaz değil mi ?

Zararlı yazılımlara göre daha az tehlikelidir ama bazenleri sıkıntılı olabilir. Yani tarayıcının ana sayfasını değiştirebilirler, reklam gösterebilirler, eklenti yükleyebilirler. Senin sorunun eklenti yüklemesi şu anda. Uğraşmasan da olur ama şansını dene yine de.

Zararlı yazılımlara göre daha az tehlikelidir ama bazenleri sıkıntılı olabilir. Yani tarayıcının ana sayfasını değiştirebilirler, reklam gösterebilirler, eklenti yükleyebilirler. Senin sorunun eklenti yüklemesi şu anda. Uğraşmasan da olur ama şansını dene yine de.
Dedikleriniz hepsi yaptım Rkill hariç. Sanırım sorun o kodda o dosyayı yedeğini alsam sonra bilgisayarı yeniden başlatıp sorun var mı diye baksam ve tekrardan AdwCleaner ile taratsam olur mu ki ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı