Çözüldü AdwCleaner'ın bulduğu PUP.Optional.Unseen kaldırılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

anarchistgg

Centipat
Daha fazla  
Selam! Geçenlerde virüsle ilgili bir sohbet ile aklıma geldi taratmak ilk defa taratmıştım ve şöyle bir sonuçla karşılaştım. Defalarca silmeme rağmen geri yükleniyor nedir ne değildir bilmiyorum. Güvenli modda silmeyi denedim tekrar geri geldi. Yardımcı olabilecek var mı?

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    26,3 KB · Görüntüleme: 41
Çözüm
Temizlik yaptıktan sonra sistem geri yükleme noktalarını da silin.
Chrome'da yabancı uzantılara bir bakın. Bilginiz dışında gelenleri kaldırın. Tüm zamanları seçerek tarayıcı temizliği yapın.
İstersen ben yapayım TeamViewer indiriyorum şu an.

TeamViewer ID + şifre verin hemen yardımcı olayım.

@anarchistgg

Yaklaşık 1 - 1.30 saattir tarama yaptım ve hiçbir şey bulmadı.

Dediğim gibi çoğu programla yaptım fakat sadece AdwCleaner'da çıkıyor virüs.

Ne yapmam lazım yardımcı olabilecek var mı?

Ne yapmam lazım yardımcı olabilecek var mı?
Bu aracı deneyebilirsiniz. Oldukça etkilidir.

Chrome'da yabancı uzantılara bir bakın. Bilginiz dışında gelenleri kaldırın. Tüm zamanları seçerek tarayıcı temizliği yapın.

Çözüm

Şimdi tamamen Chrome kaldırıp öyle sileceğim sonra da geri yükleme noktalarını silip bilgi vereceğim size.

Yabancı eklenti yok demiş eğer eklentiler sahte ise bilemem.
Selam! Geçenlerde virüsle ilgili bir sohbet ile aklıma geldi taratmak ilk defa taratmıştım ve şöyle bir sonuçla karşılaştım. Defalarca silmeme rağmen geri yükleniyor nedir ne değildir bilmiyorum. Güvenli modda silmeyi denedim tekrar geri geldi. Yardımcı olabilecek var mı?

Youtube video indirme servisleri kullanıyor musun ?
Açılışta hangi Programlar var ?.
PUP.Optional.Unseen , mağdur olan Bilgisayara çok sayıda istenmeyen pop-up reklam bırakma eğilimi içeren ve kullanıcının internet tarama programını büyük ölçüde rahatsız eden gerçekten sinir bozucu, muhtemelen istenmeyen bir programdır. Uzmanlar, yaratıcıları ve ortakları için yasadışı gelir elde etmek amacıyla müdahaleci ve aynı zamanda kısır teknikler kullanan bu tehditkar sistemi bildirdi. Bu kısır sistemin tek amacı, ortak web sitelerinin ziyaretçilerini geliştirmek ve yasadışı gelir elde etmek için etkilenen sistemde üçüncü taraf reklamları göstermektir.
PUP.Optional.Unseen, hedeflenen Kişisel bilgisayarın içine çeşitli aldatıcı yöntemlerle giren gerçekten tehlikeli ve istenmeyen bir programdır. Temel olarak, birçok ücretsiz üçüncü taraf program ve yükleyici ile birlikte yayılır. Ayrıca, kullanıcılar birkaç şüpheli bağlantıya, kısır web sitesine göz attığında veya herhangi bir yanıltıcı reklama dokunduğunda, yöntemini PC içinde yapar. Kötü amaçlı program genellikle birkaç istenmeyen e-posta eki yoluyla PC'ye teslim edilir. Bu nedenle, PC kullanıcılarının belirtilen tehditkar uygulamalardan uzak durmak için çok dikkatli olmaları gerçekten gereklidir.
Ayrıca Görev yöneticisinden ApMsgFwd.exe varmı bak varsa dosya konumunu açıp nerede olduğunu gönder.

Yeni konular

Geri
Yukarı