Aerocool 750w 80+ vs Corsair 750w 80+

ensarelmas

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhabalar. Bilgisayar topladım son parçaları tamamlıyorum HDD, PSU ve klavye kaldı. PSU ve HDD'ler arasın da kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim. Bütçem fazla kalmadı. Klavye olarak Asus Cerberus düşünüyorum. Sistem:
  • MSI Geforce GTX1080 Gaming X
  • Msi Z270 Pro Gaming (3.8Mhz O.C.) MotherBoard
  • İntel i7 7700K
  • Crucial DDR4 2666Mhz (2x8)
  • Dark N10 Boş kasa
  • Corsair 240GB LE
Şimdi PSU'lar:
Bu ikisi arasın da kaldım. Bunlar sisteme uygun olur mu ve fiyat farkı neden bu kadar fazla?
HDD'ler:
Bunların arasında ki fark nedir? Sizin önerileriniz nedir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair'in bazı güç kaynaklarını Seasonic üretiyor. Seasonic zaten bu işte dünya lideri. Yani Corsair Aerocool gibi turşu bir güç kaynağı ile kıyaslanmayacak kadar kaliteli malzemeye sahip. Alabiliyorsanız Seasonic'in 620w veya 750w güç kaynaklarını alın. Daha elinize alır almaz kaliteyi hissedeceksiniz. WD'nin black serisi disklerini tavsiye etmiyorum çok çabuk arızalanıyorlar ve çok gürültülü çalışıyorlar. Şimdilik Blue serisini tercih edin, ileride SSD alırsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair daha doğru bir seçim olacaktır. HDD ise Western Blue daha az sorun çıkaran bir seridir.

Aerocool almanızı öneririm, yarı modüler bir güç kaynağı yani sistemde zaten takmak zorunda oldugunuz kablolar dışında opsiyonel kabloları gerekmedikçe takmazsınız ve kablo kirliliği olmaz. Kalite olarak da ben de bir KCAS kullanıcısıyım ve şikayetim yok güç kaynağından.

WD 1TB BLUE almaya karar verdim fakat hala kafam da PSU'yu netleştiremedim Corsair' a kafam daha çok yattı. İleri de sistemi güncellediğim de tekrar PSU almak zorunda kalmak istemiyorum. Önerileriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim. Biraz daha bekleyeyim ne demişler bin bilsen de bir bilene danış.

Son düzenleme:
Yıllarca Corsair ve Aerocool ikilisini kullanmış olarak, Corsair gerek PCB kalitesi, gerek içindeki bileşenlerin Japon olması, her zaman tatmin etmiştir. Aerocool kötü demiyorum. Fakat, asla Corsair'in yerini tutamaz. Kısacası Corsair almanı öneririm.

PSU' da Corsair a karar verdim. Teşekkür ederim. Bir de işlemci fanına ihtiyacım var maksimum 200TL öneride bulunabilir misiniz?

PSU' da Corsair a karar verdim. Teşekkür ederim. Bir de işlemci fanına ihtiyacım var maksimum 200TL öneride bulunabilir misiniz?
CM Hyper 212X İntel 2011/1366/1156/1155/775 AMD FM1/AM Serisi Uyumlu CPU Soğutucusu - BizdeHesapli.Com

Cooler Master Hyper 212X sessiz ve bir o kadar performanslı bir işlemci fanı. Ama ultra sessiz ve daha iyi soğutma istiyorsan bu işin tekeli Noctua NH-D14 almalısın.

NOCTUA NH-D14 1366/1151/1150/1155/1156/775 & AM3+/AM3/AM2+/AM2/FM2+/FM2/FM1, 1ad NF-P14 140mm+1ad NF-P12 120mm FAN, NT-H1 termal macun İşlemci soğutucusu - inventus

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı