Corsair 750W 80+ Gold vs FSP 850W 80+ Gold

urktdbyme

Hectopat
Fiyatları birbirine çok yakın. Hangisini tercih etmeliyim?
Sistem:
Gigabyte Aorus 2080 Super.
3700X.
1000-1100 TL'ye başka bir önerisi olanlar da belirtirse sevinirim.

Fiyatları birbirine çok yakın. Hangisini tercih etmeliyim?
Sistem:
Gigabyte Aorus 2080 Super.
3700X.
1000-1100 TL'ye başka bir önerisi olanlar da belirtirse sevinirim.

8 Güvenlik sertifikası, 10 yıl garanti sunması XPG kalitesiyle birleşince güzel bir PSU ortaya çıkmış tavsiye ederim.

Verdiğim modeller yerine neden bunu önerdiğinizi de belirtseydiniz keşke.

Sadece Corsair diye cevaplamak yerine Corsair tercih etmem gerektiğini nedenleriyle yazarsanız çok daha iyi olur çünkü diğer türlü pek bir anlamı yok önerinizin.

Hepsi güvenilir, sağlam ürünler üreten firmalar. Belirli bir bütçeden sonra ürün kalitesi açısından fark kalmıyor zaten. Ben o bütçeye sahip olsam işi bu sektörün öncüsüne bırakırım, o da Seasonic bence.

Verdiğim modeller yerine neden bunu önerdiğinizi de belirtseydiniz keşke.

Sadece Corsair diye cevaplamak yerine Corsair tercih etmem gerektiğini nedenleriyle yazarsanız çok daha iyi olur çünkü diğer türlü pek bir anlamı yok önerinizin.

Siz de Corsair 850W 80+ Gold yerine Corsair TX-M 750W Gold veya RM 750W Gold şeklinde model ismiyle belirtmiş olsaydınız daha net cevaplar alabilirdiniz bence. Ben de yukarıdaki arkadaş gibi Seasonic derdim çünkü sizin sorduğunuz eğer Corsair TX-M ise yarı modüler ve Tier B seviye bir PSU. Seasonic Focus Plus ise Tier A ve tam modüler bir PSU. Corsair 7 yıl garantili iken Seasonic 10 yıl garantili. Oysaki Corsair RM veya RMx serileri Tier A ve tam modüler PSU'lar.

Daha açık sorular sorarsanız daha açık cevaplar alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Net olarak model belirtseniz daha iyi olurdu.

Şu listeden faydalabilirsiniz.

Siz de Corsair 850W 80+ Gold yerine Corsair TX-M 750W Gold veya RM 750W Gold şeklinde model ismiyle belirtmiş olsaydınız daha net cevaplar alabilirdiniz bence. Ben de yukarıdaki arkadaş gibi Seasonic derdim çünkü sizin sorduğunuz eğer Corsair TX-M ise yarı modüler ve Tier B seviye bir PSU. Seasonic Focus Plus ise Tier A ve tam modüler bir PSU. Corsair 7 yıl garantili iken Seasonic 10 yıl garantili. Oysaki Corsair RM veya RMx serileri Tier A ve tam modüler PSU'lar.

Daha açık sorular sorarsanız daha açık cevaplar alabilirsiniz.
Tam modüler olan modelinden bahsediyodum kusura bakmayın.Yani bu işin en üst seviyesi Seasonic diyorsunuz fakat fiyatı diğer markaların 850w 80+ gold ürünlerine göre bi tık makul bile kalıyor bu bakımdan oldukça güzel ve biraz ilginç.

Geri
Yukarı