Aerocool P7-L240 vs Deep Cool Gammaxx RGB

Deldiğin yerin resmini çekip yolla bakalım.
Tam net gözükmüyor hocam, deldiğimde elime bir şey gelmişti demir veya toz gibi bir şey.

Son 2 aydır hayat bir insanın yüzüne gülmez mi ya. :)

Çöpe mi atayım hocam şimdi ben bunu?
İş görmez değil mi?

Sıvı falan akıtır şimdi 400 liralık aletle sistemi çöpe atmak durumunda kalmayayım.

Fotoğraf

Son düzenleme:
Resimden pek bir şey anlaşılmıyor eğer riskli bir delinme olsaydı sıvı sızıntısı olması gerekirdi. Herhangi bir sıvı sızıntısı yoksa korkulacak bir şey yoktur.
Tamamdır hocam teşekkürler, peki nasıl takacağım bilginiz var mı?

Fotoğrafta en soldaki parça intel içinmiş, en sağdaki benim stok fanla kullandığım, en sağdakinin solundaki sanırım sıvı soğutucunun bloğuna gelecek, son kalan parça ise AM4 desteği olmayan parça.

En sağdaki ile takabilir miyim?

Fotoğraf

Yukardaki fotoğraftan en alttaki ikisini kullanacaksın. Geri kalan kısımlar için üstte Youtube linkini paylaştım. Onu izleyip durdurarak montaj yapabilirsin.
Montajı yaptım hocam, kablolarını nereye takacağım bilgin var mı? Bir sürü kablo var.

Pompanın kablosunu anakartın pump fan girişine takacaksın. Soğutucunun RGB kablolarını soğutucudan çıkan hub'a bağlayıp girişini anakartın RGB girişine bağlayacaksın. PWM kablolarını çoklayıcıyla bağlayıp anakartın CPU fan girişine takacaksın.

Son düzenleme:
Pompanın kablosunu anakartın pump fan girişine takacaksın. Soğutucunun fan kablolarını soğutucunun çoklayıcı aparatına bağlayıp aparat girişini anakarta bağlayacaksın.
Hocam teşekkür ederim, tam olarak bilgim yok kusura bakmayın anlayamadım.

Pompada 2 adet kablo mevcut biri 4 pin diğeri 3 pinli.

Radyatörde ise 1 fanda 2 kablo var toplamda 4 kablo da radyatörde mevcut onlar da 4 pin.

Tam olarak acemi birinin anlayacağı dilde anlatabilir misiniz.

Pompanın iki kablosundan biri RGB, diğeri kendi kablosu kendi kablosu anakartın pump fan bölümüne takılacak. Pompa RGB kablosu da hub'a takılıyor olabilir. Radyatördeki fan kablolarını çoklayıcıyla birleştirip kullanman lazım. Bizzat görmediğim için ihtimal dahilinde konuşuyorum. Kitapçığında aslında neyin nereye takılacağının ayrıntılı görselleri olması lazım.

Pompanın iki kablosundan biri RGB, diğeri kendi kablosu kendi kablosu anakartın pump fan bölümüne takılacak. Pompa RGB kablosu da hub'a takılıyor olabilir. Radyatördeki fan kablolarını çoklayıcıyla birleştirip kullanman lazım. Bizzat görmediğim için ihtimal dahilinde konuşuyorum. Kitapçığında aslında neyin nereye takılacağının ayrıntılı görselleri olması lazım.
Hocam kitapçıkta var da hazine haritası gibi mübarek, aklım almadı. CPU Fan’a bir şey takılacak mı?

Kablolar ve kitapçık resmi şu şekilde;
Pompa Kablo
Radyatör fan kabloları
Kitapçık

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı