Aerox 3 Wireless vs Logitech G Pro Hero

G Pro'ya rezil diyeni de gördü bu gözler. Forumun kalitesini düşürmekten başka bir şey yaptığınız yok.

Logitech'in yeni kablosuz fareleri gayet iyi. G Pro'da bu kablosuz farelerden birisi ve en üste oynayan model. Sensör, tuş ve skatez olarak başarılı bir model. Alınabilir ve alınırsa ömürlük olacak bir fare. Ki, Logitech'in garanti desteği de uzun ömürlülüğü için bir etken.

@AirJET Deathadder V2 Pro ve Viper Ultimate G Pro Wireless'ı da, Model O Wireless'ı da tokatlar. G Pro Wireless'ın tek avantajı verimli Hero sensöre sahip olması, gerisi boş.

Bana bununla alakalı teknik veri sunar mısın? G Pro'nun, bahsettiğin farlerden ciddi anlamda geri kaldığıyla alakalı elle tutulur teknik veri ve kullanıcı geri bildirimi paylaşmanı istiyorum.
Focus+ en iyi sensör muhabbeti biraz abartılıyor bence. 3360 üzeri sensörleri blind test ile ayırt etmek çok zor. Mouse şekli, tutuş tarzına uyum, ptfe skatez, paracord kablo, ağırlık daha önemli bence sensör belirli bir seviyenin üzerindeyse.

Sonunda aklı başında birisi. Pixart 3360 sensörlerin doyum noktası oldu. Bundan sonra çıkan sensörler, olanı iyileştirmenin yanında, kablosuz performansına odaklandı. Ayrıca bazı firmalar, kendi sensörlerini üretmeye başladılar.

Fareleri ayırt eden birçok özelliğin yanında, ergonomi gibi kişiden kişiye değişen bir etmen varken, bazı arkadaşlar nasıl bu kadar rahat konuşuyor aklım almıyor...
IPS gibi şeylerin dışında barındırdığı teknolojiler de var ama. Sart Tracking, Asymmetric Cut-Off gibi.

Model O ve Model O Wireless'ın her türlü overpriced olduğunu düşünüyorum.

Çoğunu hissedemeyeceksin bile... Sensörler belli bir noktaya geldi zaten.
Hocam ne alayım ki şimdi kararsız kaldım. Birisi o iyi diyor birisi bu iyi diyor. Aerox 3'e neden kötü dediniz onu da anlamadım. Ayrıca Razer kullanmak istemiyorum açıkçası ama eğer ''mutlaka bunu almalısın'' diyorsanız bir bakarım tabii. Hem Glorious da iyiye benziyordu ona da Razer daha iyi dediniz. Yani niye dediğinizi anlayamadım.

G Pro iyidir. Razer birkaç seferdir garanti konusunda şaşırtıyor beni. Razer de Logitech de kendini kanıtlamış sensörlere sahipler. İkisini de denesen far hissedeceğini sanmam.

Son düzenleme:
@SideWinder Bence fanboyluk yapıyorsunuz biraz...

Tokatlar kelimesinde abartma yaptım. Yoksa G Pro Wireless çoğu e-sporcunun bile kullandığı mouse. Bence Focus+ tercih edilmeli ama. Daha iyi. Hero'nun en verimli sensör olduğunu inkar etmedim mesela zaten.

@SideWinder Bence fanboyluk yapıyorsunuz biraz...

Fanboyluk değil bu. Logitech'in de önermeyeceğim ürünleri var. Ki G Pro'nun da sağlam rakipleri var ve kendisinin zayıf noktaları da var.

"Hepsi rezil" diyorsun ve bununla alakalı sunabileceğin bir kanıt yok. Çünkü bu farelerin rezil olabilecekleri bir alan yok. Yani hem Razer hem Logitech için. Piyasanın lideri iki fare... Benim takıldığım nokta bu. Her konuda gördüğüm kadarıyla böylesin, geçen G304 konusunda da böyleydin. Sadece orada fareyi kullanıyordum tesadüf olarak.

Ne bu forumda, ne de hayatımda, X ürün hakkında böyle kesin konuşan insanlar görmedim. Dediğim gibi, bana rezil olduğuna dair kanıtlar sunmanı bekliyorum.

Fanboyluk değil bu. Logitech'in de önermeyeceğim ürünleri var. Ki G Pro'nun da sağlam rakipleri var ve kendisinin zayıf noktaları da var.

"Hepsi rezil." diyorsun ve bununla alakalı sunabileceğin bir kanıt yok. Çünkü bu farelerin rezil olabilecekleri bir alan yok. Yani hem Razer hem Logitech için. Piyasanın lideri iki fare... Benim takıldığım nokta bu. Her konuda gördüğüm kadarıyla böylesin, geçen G304 konusunda da böyleydin. Sadece orada fareyi kullanıyordum tesadüf olarak.

Ne bu forumda, ne de hayatımda, X ürün hakkında böyle kesin konuşan insanlar görmedim. Dediğim gibi, bana rezil olduğuna dair kanıtlar sunmanı bekliyorum.
G Pro Wireless rezil değil. Orada abartma yapmıştım ama rakipleri varken alınmamalı.

Birkaç rezil farelerini atabilirim ama.

G300S, Fi tarihinde çıkmış bir fare... Tabii ki alınmaz.

Diğer konuda, @Shuriken'in mesajı her şeyi açıklamış aslında:

Logitech'in bu modellerde mercury sensör kullanıldığını belirttiğini görmedim hiç bir yerde. Şu forumdaki FPS oyuncularının %99'unun aradaki farkı hissedemeyeceğini ve bahsedilen sensörler arasındaki farkın çok yüksek çevirme hızlarında (2.5-3m/s) ortaya çıktığını göz önüne alırsak çok da büyütülecek bir durum değil aslında. Diğer yandan da eski sensöre göre downgrade sayılır ve bunu aslında daha iyiymiş gibi pazarlamaları hoş değil tabiki.

Çok ciddiye alıyorsun şu sensör olaylarını ama kime ne? Bak bana sorsan, boşver güncel fareleri falan, 4 sene önce kullandığım G402'nin rahatlığını hiçbir fare vermiyor. Yani her şeyin ötesinde ergonomi denen bir olay var.

Bilmiyorum, sayılara ve rakamlara çok takılıp gidiyorsunuz. Fare piyasası Pixart 3360 ile doyumu yaşadı zaten. Çoğu sensör yeterli artık. Bu noktada başka faktörler etkili oluyor işte, tuşları titriyor mu, wobnling var mı, çift tıklama var mı, konforu nasıl...

Koca markayı yok yere linçlemişsiniz ya.

Asymmetric cut off sadece marketing bence. LOD ayari gloriousda da var. Razerda da gloriouslarda da minimuma getirip birakiyorsun zaten.

Ben 399'a almistim, su an baktim 699₺ olmus, fiyat konusunda haklisin. XM1 alinabiliyor o paraya.

Mouse konusunda sensore gereginden cok daha fazla onem veriyorsun bence. Yan yana denesen %99 ayirt edemeyecegine emin olabilirsin.
Çoğunu hissedemeyeceksin bile... Sensörler belli bir noktaya geldi zaten.

Aslında benim sensörlere bu kadar önem vermeme sebep olan şey, Deathadder V2 ve Deathadder Elite'i yan yana deneme fırsatı bulmak oldu. Deathadder V2 650IPS, Deathadder Elite 450IPS tarama hızına sahip.

İki fareyi de karşılaştırarak denediğimde, Deathadder V2 CSGO gibi oyunlarda çok farlı bir akıcılık sağlamıştı. 450IPS her kullanıcı için yeterli olacaktır tabii ki, ama 650IPS'in ya da Focus+ sensörünün sağladığı rahatlığı ve akıcılığı başka hiçbir fare de bulamadım. Önceki mesajlarda önerdiğim Deathadder V2 Pro skatez, ergonomi ve kablo olarak da başarılı bir fare zaten.

Türkiye'de yaşadığımız için fiyat herşeyi belirliyor, aynı paraya Endgame XM1 varken Model O alınmaz dediğiniz gibi. Ne kadar hafif, ne kadar kaliteli olursa olsun, PMW3360 kullanan bir fareye 700TL vermeyi mantıklı bulmuyorum.

G Pro Wireless için aynı şeyleri düşünmüyorum, her alanda oldukça başarılı bir ürün.

Son düzenleme:
Aslında benim sensörlere bu kadar önem vermeme sebep olan şey, Deathadder V2 ve Deathadder Elite'i yan yana deneme fırsatı bulmak oldu. Deathadder V2 650IPS, Deathadder Elite 450IPS tarama hızına sahip.

İki fareyi de karşılaştırarak denediğimde, Deathadder V2 CSGO gibi oyunlarda çok farlı bir akıcılık sağlamıştı. 450IPS her kullanıcı için yeterli olacaktır tabii ki, ama 650IPS'in ya da Focus+ sensörünün sağladığı rahatlığı ve akıcılığı başka hiçbir fare de bulamadım. Önceki mesajlarda önerdiğim Deathadder V2 Pro skatez, ergonomi ve kablo olarak da başarılı bir fare zaten.

Bak kendin de demişsin, skatez ve kablo farkı var diye. Artık sensörler konusunda doyuma ulaşıldı ki faredeki küçük ergonomi farkları kullananlar için büyük farka yol açıyor.

Türkiye'de yaşadığımız için fiyat herşeyi belirliyor, aynı paraya Endgame XM1 varken Model O alınmaz dediğiniz gibi. Ne kadar hafif, ne kadar kaliteli olursa olsun, PMW3360 kullanan bir fareye 700TL vermeyi mantıklı bulmuyorum.

G Pro Wireless için aynı şeyleri düşünmüyorum, her alanda oldukça başarılı bir ürün.

Bence verilir. Sonuçta sensör her şey değil bir noktada. Bir süre sonra pazarlama hilesi haline geliyor. İlerde çok çok yüksek Hz ve çözünürlük değerine sahip monitörlere geçince, sensörler yeniden önem kazanacak. Ki G Pro Wireless'i savunmamın sebebi de fanboyluk değildi. Birçok kişi tarafından beğenilen bir fare. Buna çıkıp ciddi anlamda laf eden bir kişinin, ciddi delilleri olmasını beklerim.

Yoksa her zaman derim. 4 sene önce kullandığım G402'nin hissiyatını, ergonomisini bana başka hiçbir fare veremedi. Bu kişisel bir durum mesela.

Benim neden bu konuya takıldığımı az çok tahmin etmişsinizdir.

Neyse, uzatmak istemiyorum artık.

Bu tarz üst düzey farelerin sensörlerini kıyaslamanız o kadar saçma ki. Hero, Focus, 3360,3389 vb sensörleri arasındaki farkı mouse uzmanları bile tam olarak algılayamıyor. Siz mi anlıyorsunuz? Sizinki placebo etkisinden başka bişey değil. "Bunun ips değeri yüksek, bun g değeri daha iyi." gibi muhabbetleri geçeceksiniz. Mouse seçiminde bence ilk dikkat edilmesi gereken ergonomi ikincisi sensör. Yoksa dünyanın en iyi sensörüne sahip faresini kullansan ne olur eline tam olmadıktan sonra.

Ben Viper Ultimate ve G Pro Wireless modellerini de kullandım. Ergonomisini bir kenara bırakıyorum; viper ultimate yapım kalitesi ve premium hissiyatı olarak, GPW'nin oldukça gerisinde. Bence Viper Ultimate'nin tek artısı; çabuk terleyen eller için daha iyi bir tutuş sağlaması. Onun dışında şekli bir kenara bıraktığımızda Razer Viper Ultimate balon bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı