Afox RTX 3080 uyumlu BIOS bulmak

frkndmr7

Centipat
Daha fazla  
Merhaba Afox RTX 3080 ekran kartına sahibim BIOS versiyonunu güncellemem gerekiyor. Biraz araştırma yaptığımda şöyle bir sonuç ile karşı karşıyayım arkadaşlar 94.02.59.00.06 mevcut BIOS versiyonumu arattığımda aşağıda ki ekran kartı çıkıyor ve en aşağı sağ altta find compatible BIOS(uyumlu BIOS bul demek) bu işaret var tıkladığımda aşağıda uyumlu olan BIOS versiyonlarını görüntülediğimi düşünüyorum. Burada ki versiyonlardan birini kartıma yüklesem ne gibi bir sonuçları olur. Ayrıca find compatible BIOS(uyumlu BIOS bul demek) tıkladığımızda uyumlu BIOS'ları devide ID ve subsystem ID üzerinden eşitlediğini fark ettim. Sizce sonuçları ne olur güvenip BIOS atabilit miyiz?

1675707180045-png.494363

Uyumlu BIOSl Listesi:

Ekran Kartı Uyumlu BIOS Bulmak
Ekran Kartı Uyumlu BIOS Bulmak
techpowerup
TechPowerUp
https://www.techpowerup.com/vgabios/?did=10DE-2206-10DE-1455

Ekran kartım daha önce mining için kullanıldı ve fanları hep 3600 RPM de dönüyor, bu sebepden dolayı güncellemem gerekiyro şuan üzerinde modlanmış bir bios verisyonu olduğunu düşünüyorum.

1675708601309.png

GPU Z de yazan ile indirmek istediğin BIOS'daki değerler aynı ise modlanmamıştır, belki mining yüzünden öyle olabilir mi?

GPU Z de yazan ile indirmek istediğin BIOS'daki değerler aynı ise modlanmamıştır, belki mining yüzünden öyle olabilir mi?
Olabilir tabi ki fakat düşündüğüm mining için biosunun modlanmış olduğu çünkü kart 20 derece iken 3600 RPM de çalışması hiç normal değil
1675710717471.png

Arkadaşlar konuya yeni bir güncelleme geçiyorum, ekran kartının üreticinin yazdığı bir bios var ve bu bios yazılımı yüklendi fakat bios işe yaramadı üreticinin çıkardığı veya kart ile uyumlu bir bios olması gerekiyor ve bu riski alabilen bu işi yapacak birini bulamadık Ankara'da şöyle bir çözüm/bypass yapmış olduk aygıt yöneticisinden ekran kartını disable hale getirince fan normal devirde dönüyor oyunlara gireceğim zaman tekrar ekran kartını etkinleştirip giriş sağlıyorum yine 3600 RPM'de dönüyor. Şimdilik bu şekilde kullanıyoruz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı