After Effects için i5 3470 ve RX 570 uygun mu?

rhymeron

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 8 GB RAM, i5 3470, RX 570 4 GB bir sisteme sahibim. Bu sistemle After Effects kullanabilir miyim?

Merhaba burada önemli olan iki komponentimiz üzerinden konuşmak daha doğru olacaktır. Ekran kartınız alınan render kalitesini, işlemciniz ise animasyon ve 3D modellemelerin detayları hakkında bize bir geri dönüş oluşturacaktır. Demem o ki; ekran kartınız her halükarda After Effects'i çalıştırıp sağlıklı bir şekilde verim alırken işlemciniz renderladığınız animasyonun, fizik öğelerinin ve efektleri detaylandırmakta zorluk çekebilir. Kesinlik vermemekle birlikte After Effects'i CAD, Solid works gibi programlarla da bir tutmamamız gerektiğini de hatırlatayım. Kolay gelsin.

Merhaba burada önemli olan iki komponentimiz üzerinden konuşmak daha doğru olacaktır. Ekran kartınız alınan render kalitesini, işlemciniz ise animasyon ve 3D modellemelerin detayları hakkında bize bir geri dönüş oluşturacaktır. Demem o ki; ekran kartınız her halükarda After Effects'i çalıştırıp sağlıklı bir şekilde verim alırken işlemciniz renderladığınız animasyonun, fizik öğelerinin ve efektleri detaylandırmakta zorluk çekebilir. Kesinlik vermemekle birlikte After Effects'i CAD, Solid works gibi programlarla da bir tutmamamız gerektiğini de hatırlatayım. Kolay gelsin.

Detaylı bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Aslında öyle animasyon gibi bir amacım yok daha çok video düzenleme yapmayı istiyorum. Yani çok zorlamak istemiyorum bilgisayarı. Eğer normal düzenlemeler yaparsam sistemim ne kadar zorlanır? Daha önce hiç kullanmadığım için hiç bilgim yok kusura bakmayın.

Basit şeyler yapabilirsin. Pluginleri kurarsan render alırsın ama akıl sağlığını kaybedebilirsin. After Effects CC 2017 sürümü iyidir kurabilirsin.

@rhymeron Benim tavsiyem CapCut tarzı bir programla kesme biçme işlemi yapıp AE ile shake ve CC tarzı şeyleri ayarlaman olur. Benimde eskiden iyi bilgisayarım yoktu o sayede videolar yapıyordum.

@rhymeron benim tavsiyem CapCut tarzı bir programla kesme biçme işlemi yapıp AE ile shake ve CC tarzı şeyleri ayarlaman olur. Benim de eskiden iyi bilgisayarım yoktu o sayede videolar yapıyordum.

Zaten uzun zamandır telefondan video düzenleme yapıyorum. Çok önceden Kinemaster ile başladım sonra CapCut ile devam ettim ama kendimce arkadaşlarımla film sahnelerinden ilham alarak bir şeyler çekiyoruz, ben de müzikle uğraşıyorum o yüzden klip tarzı şeyler çekiyorum kendime. Yani kısaca artık daha profesyonel düzenlemeler yapmak istiyorum.

Detaylı bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Aslında öyle animasyon gibi bir amacım yok daha çok video düzenleme yapmayı istiyorum. Yani çok zorlamak istemiyorum bilgisayarı. Eğer normal düzenlemeler yaparsam sistemim ne kadar zorlanır? Daha önce hiç kullanmadığım için hiç bilgim yok kusura bakmayın.

Size kötü bir haber vereyim o zaman;
1- After Effects video kurgulamak/montajlamak için değil. Videolarınızda kullanacağınız kurgu malzemelerini üretebileceğiniz. Proje aç-kapat bir programdır. Bu programda önerilen geçiş efektleri, video-görsel detaylar ve Green box işleme gibi işlemleri yapıp geri kalan kısmı Premiere Pro'ya devretmeniz arayışınıza çözüm olacaktır.
2- Velev ki After Effects programında video render almaya çalıştık yine burada da iki sonuç doğuyor;

Aynı süre ve aynı sekans ayarlaması üzerinden oluşturulan bir video için:
--> After Effects'de alınan çıktının dosya boyutu, Premiere Pro'dakinden daha fazla yer kaplıyor.
--> Render işlemi sırasında bilgisayarınıza After Effects'den render almak gibi başka bir kötülük yapamazsınız 😊

Geri
Yukarı