After Effects mi Adobe Premier Pro mu?

Hiç montaj programı kulandın mı kullanmadıysan Vegas kullan eğer kullandıysan Adobe adobe baya kapsamlı.
Premier pro video düzenleme (kes, biç, bindir, müzik değiştir vs) odaklı bir programken, after effect daha çok video efektleri ve animasyon üzerine yoğunlaşan bir programdır.
Premiere'de yaptığın her şeyi After Effects'de yaparsın fakat Premiere'de After Effetcs'dekileri yapamazsın.

After daha çok vfx yani görsel efektlerden tut 2 d animasyon, bazı entegre edilen 3d modeller ile yapılan animasyonlar, jenerikler dolu şey var. Premiere video düzenleme programıdır ama yine de bir çok efekt ve kurgu yapılacak olay var ama tabi After Effects gibi asla olamaz.

After Effects dediğiniz program efekt programı. Premiere Pro kullanmanız gerekir. Eğer korsan kullanacaksanız onun yerine bedava olan DaVinci Resolve'u kullanabilirsiniz. Premiere Pro ile neredeyse aynı.

İkisini de kullanabilirsiniz. Arkadaşlar zaten farklarından bahsetmiş. Bu iki programın yanında da Adobe Media Encoder şart. Özellikle After Effects'ten H.264 ile sıkıştırarak render almak için Adobe Media Encoder gerekiyor.

İkisi aynı amaca hizmet etmiyor, yapacağınız düzenlemenin ortasında "çalışmayı durdurdu" tarzı emeğinizi hiçe atacak iğrenç hatalar görmek istemiyorsanız Premiere Pro kullanmayın. Premiere çok sakat bir program nerde ne zaman hata verip kapanacağı belli olmuyor, DaVinci Resolve 16 öneririm.

Edit işine yeni giriyorum. Yani tecrübesizim ve sanırım adobe premier dediğiniz gibi çok kapsamlı. Fakat bana edit yapabilmem için yetecek bir program gerekli ve a.premier gibi zor olmamalı. Da Vinci Resolve'u deneyeceğim. Yorumlarınız için teşekkürler. Diğer fikirlerinizi bekliyorum.

Resolve Premiere gibi kapsamlı başlangıç aşamasında. Yani sonradan Premiere'e geçmek isterseniz zorlanmazsınız.

İkisi aynı amaca hizmet etmiyor, yapacağınız düzenlemenin ortasında "çalışmayı durdurdu" tarzı emeğinizi hiçe atacak iğrenç hatalar görmek istemiyorsanız Premiere Pro kullanmayın. Premiere çok sakat bir program nerede ne zaman hata verip kapanacağı belli olmuyor, Da Vinci Resolve 16 öneririm.

Abi iki seçenek var Da Vinci Resolve 16 ve Da Vinci Studio 16. Sanırım ben deneyimsiz biri olarak Da Vinci Resolve 16'yı seçmeliyim doğru mudur?
Resolve Premiere gibi kapsamlı başlangıç aşamasında. Yani sonradan Premiere'e geçmek isterseniz zorlanmazsınız.
O zaman sanırım D. Resolve 16 en mantıklı seçim olacak.
After Effects dediğiniz program efekt programı. Premiere Pro kullanmanız gerekir. Eğer korsan kullanacaksanız onun yerine bedava olan DaVinci Resolve'u kullanabilirsiniz. Premiere Pro ile neredeyse aynı.
Da Vinci Resolve 16 kullanmalı mıyım peki onu da önerdilerde?
Lütfen bir şey yazın çok kararsız kaldım tecrübesizim ne kullanayım?
Birde mesela videoyu kırpabilmeliyim. Saniye olarak değil mesela yüz fln kırpıyorlar ya ama video şeklinde.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı