After Effects Videolar Ön İzlemede Kasıyor

Sakitsu

Kilopat
Yer
Giresun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhaba. After Effects kullanmaya 2 hafta önce başladım ve şu ana kadar pek bir sorun yoktu çünkü çalıştığım konular yüksek ağırlıklı değildi. Ama bugün müzik kanallarında kullanılan visualizer layoutlarından birini yapmaya karar verdim ve gayette iyi çalışıyor ancak bir sorunum var. Çok fazla efekt yüklediğimden mi bilinmez önizleme yaparken videom çok kasılıyor ve çok takılıyor. Bilgisayarım patates değil, aksine oyun makinesi. Hiçbir şekilde anlayamadığım bir sebepten dolayı program preview yaparken çok kasılıyor. Aldığım render ise açılmadı. Sizce sorun nedir ve ne yapmalıyım?
Sistemim:
İşlemci Mimarisi9.Nesil Coffee Lake
İşlemciIntel® Coffee Lake Core™ i7-9750H 6C/12T; 12MB L3; 8GT/s; 2.6GHz > 4.5GHz; 45W; 14nm
Ekran Kartı6GB GDDR6 nVIDIA® GeForce® GTX1660 Ti 192-Bit DX12
Ekran Kartı Belleği6GB
Ekran Kartı Bellek Veri Yolu192-Bit
Bellek16GB (2x8GB) DDR4L 1.2V 2666MHz SODIMM
İşletim SistemiWindows 10 64 bit
SSD256GB SAMSUNG PM981 M.2 SSD PCIe 3.0 x4 (Okuma: 3000 MB/s - Yazma: 1300 MB/s)

Kullandığım AE sürümü: After Effects CC 2019

Son düzenleyen: Moderatör:
Preferences > Disk Cache temizleyin ara ara, yine çözülmezse kullandığınız efektler, görseller çok çok ağırdır okuması uzun sürüyor biliyorsunuz ki. Çözümü, kaliteyi Full'den Quarter'a düşürmekte de bulabilirsiniz. Başka ne yapılır bilemedim.

Preferences > Disk Cache temizleyin ara ara, yine çözülmezse kullandığınız efektler, görseller çok çok ağırdır okuması uzun sürüyor biliyorsunuz ki. Çözümü, kaliteyi Full'den Quarter'a düşürmekte de bulabilirsiniz. Başka ne yapılır bilemedim.
Öneriler için teşekkürler. Biraz kurcaladım sonra dediklerinizi yaptım yine olmadı. Bende çözümü birkaç efekti silerek buldum :/

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı