Afterburner ile Ventus RTX 2060 Overclock

Tafabay

Hectopat
Yer
Çanakkale Biga
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhabalar. Geçen gün Hepsiburada indiriminden MSI Ventus RTX 2060 OC Edition ekran kartı aldım. Bunu MSI Afterburner yazılımındaki OC Scanner uygulamasıyla daha da overclock'lamak istedim. Otomatik olarak kendisi taradı ve sanıyorum belli bir değerde OC sağladı. Bunu şurdan tahmin ettim; ekran kartımın sıcaklığı bu işlem öncesinde 37 derece idi ve işlem sonrası 41 derecede sabit kaldı. Asıl öğrenmek istediğim ne kadar OC oldu? Bana gelişi zaten overclocklu olan bu ekran kartının durumu şimdi daha mı fazla overclocklu oldu? İşten eve geldim ve bu sorunun cevabını almak için konu açmak istedim. Şu anda MSI Afterburner'daki Base ve Boost frekansım bu şekilde görünüyor ancak bir ibre şeklinde ve net rakamlar yok. Anlayan arkadaşlar anlayacağım şekilde yazarlarsa memnun olurum. Teşekkürler...

Ekran Alıntısıbfcjhnf.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
merhabalar ben bu ekran kartını sattım ancak cevap olarak evet OC performansı kartta yazan boost hızından daha yukarı çıktı. sanıyorum 1950 Mhz'leri gördüm ve hatta geçtim diye hatırlıyorum buna rağmen kartta ısınma olmadı ve fanlar ile birlikte gayet serin çalıştı yani bu kart OC versiyon olmasına rağmen daha da yüksek Mhz'lere stabil şekilde OC olabildi.

Yeni konular

Geri
Yukarı