Ağ yöneticiliği için hangi lise tercih edilmeli?

Şunu hiç bir zaman unutmayın. Hangi lise veya üniversite olursa olsun tek başına saf bilgi hiçbir şey ifade etmez. Teoride bilgili olursun pratikte iş yapamazsın.

Düz liseye git. İyi bir üni için çalış. Ünide ise bol bol pratik için stajiyer olsun ücretsiz olsun alanın ile ilgili işlerde aktif olarak iş yap. Misal ben iktisat ve siyaset okudum. Ana yazılım öğrendim. Pratik yaparak kendimi geliştirdim. Şuan pratiği olmayan bir mühendis olsun karşımda pratik bilgim ile onları alt ederim.

Önemli olan çalışarak tecrübe ile öğrenme. Bilgiyi tecrübe etmedikçe bilgi israf olur...

Başarı durumuna göre değişir dostum meslek lisesine de gidebilirsin ama daha iyi bir liseden mezun olduktan sonra ağ yöneticiliği ile ilgili bir bölümü üniversitede okumak daha makul bence. Daha yaşın küçük olduğu için ileride fikrin değişebilir. O yüzden ikinci seçenek sana daha geniş bir seçim şansı sunar. Örneğin birkaç sene sonra bu işlerden vazgeçip psikolojiye merak sararsan meslek lisesi senin için pişmanlık olur. O yüzden bir abin olarak iyi düşün derim.

Başarı durumuna göre değişir dostum meslek lisesine de gidebilirsin ama daha iyi bir liseden mezun olduktan sonra ağ yöneticiliği ile ilgili bir bölümü üniversitede okumak daha makul bence. Daha yaşın küçük olduğu için ileride fikrin değişebilir. O yüzden ikinci seçenek sana daha geniş bir seçim şansı sunar. Örneğin birkaç sene sonra bu işlerden vazgeçip psikolojiye merak sararsan meslek lisesi senin için pişmanlık olur. O yüzden bir abin olarak iyi düşün derim.

Konulara merakım falan yok zaten sadece aç kalmamak için bölüm işsizde kalmıyor diye duydum.

Geri
Yukarı