Ağdan RAT bulaşır mı?

editbs00

Decapat
Daha fazla  
Laptopumda RAT vardı ve laptop açıkken Ethernet portundan internet kullanıyordum telefonuma RAT girebilir mi?

Ağdan bulaşan virüsler var ancak RAT pek olası değil hocam. RAT uygulamadan, yazılımdan, QR koddan, e-mail vb işlemlerden bulaşan bir virüs. Ağdan bulaşması için sahte bir ağa bağlanmanız gerekiyor. Yani saldırganın sahte oluşturduğu ağa.

Çok çok düşük bir ihtimal diye düşünüyorum, telefonunuzda bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Ağdan bulaşan virüsler var ancak RAT pek olası değil hocam. RAT uygulamadan, yazılımdan, QR koddan, e-mail vb işlemlerden bulaşan bir virüs. Ağdan bulaşması için sahte bir ağa bağlanmanız gerekiyor. Yani saldırganın sahte oluşturduğu ağa.
Bunun da üstüne cihazda açık port ve uzaktan kod yürütme açığı olması lazım. İğne deliğinden ince, hatta kapalı bir delik.
İngilizlerin deve ve iğne deliğiyle alakalı bir lafı vardı da hatırlayamadım.

Windows zararlısından bahsettiğini varsayıyorum ve bilgisayar programları mobil cihazlara bulaşabilecek kapasitede olmuyor genelde, diyorum.
Wifiden girebilirmi?

Çok çok düşük bir ihtimal diye düşünüyorum, telefonunuzda bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.
Teledonda anormallik oldu uygulama kendi kendine kapandı klavye kendi kendine kapandı geldi anlamadım.

Bunun da üstüne cihazda açık port ve uzaktan kod yürütme açığı olması lazım. İğne deliğinden ince, hatta kapalı bir delik.
İngiliz'lerin deve ve iğne deliğiyle alakalı bir lafı vardı da hatırlayamadım.

İşte bende bunu kastediyorum. Bu açığa sahip cihazı bile olsa arkadaşın, bu kısımdan vuracak saldırgan kolay kolay yok bizim ülkede. Çok uç nokta çünkü.%95 APK uygulamadan vuruyor bizim ülkedekiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı