iPhone 13'e RAT bulaşır mı?

Discord üzerinden video linki olarak bir şey atılmıştı, indirmeli. Ben açtım ama direkt iMovie açıldı ve dosyalara girdiğimde bir şeyler vardı ama eski tarihli, hepsini sildim.

Böyle bir şey atmış. En üstekine tıkladım.
Normal video. iMovie yok ise fotoğraflar uygulaması ile açar. Normal video dosyalarının iMovie ile açılmasında problem yoktur.

Konuda cevap verilecek çok genel bir soru sormuşsunuz. Sizin özelinizde verdiğiniz konudaki cevaplara göre yanıt veriyorum: Gönderilen bilindik video uzantısı olduğu için şüpheniz fazla olmasın yine de şüphelenirseniz dosyayı VT ve diğer bilindik tarama sitelerinde taratabilirsiniz.

Gelelim genel sorulara:
İphone 13 Rat bulaşır mı?: Evet bulaşır. Genel sorduğunuzdan genel cevabı bu. Ancak 1/2 yıl içinde bulaşırmı deseydiniz pek mümkün değil denilebilir. Zamanla eğişen kod aşımları güvnelik açıkları gibi şeylerden herşey mümkün.

İphone 13 zararlı yazılım bulaşır mı derseniz, bu da mümkün ancak bu zamanda değil.
Ancak, İphone 13'üme zararlı bulaşıp hesaplarımı veya bilgilerimi çaldımı acaba derseniz evet bu da mümkün her zaman.

Kısaca genel soru sormaktan kaçının, doğru soru sorup cevabınızı almaya bakın ;)

Konuda cevap verilecek çok genel bir soru sormuşsunuz. Sizin özelinizde verdiğiniz konudaki cevaplara göre yanıt veriyorum: Gönderilen bilindik video uzantısı olduğu için şüpheniz fazla olmasın yine de şüphelenirseniz dosyayı vt ve diğer bilindik tarama sitelerinde taratabilirsiniz.

Gelelim genel sorulara:
iPhone 13 RAT bulaşır mı?: evet bulaşır. Genel sorduğunuzdan genel cevabı bu. Ancak 1/2 yıl içinde bulaşırmı deseydiniz pek mümkün değil denilebilir. Zamanla eğişen kod aşımları güvnelik açıkları gibi şeylerden her şey mümkün.

iPhone 13 zararlı yazılım bulaşır mı derseniz, bu da mümkün ancak bu zamanda değil.
Ancak, iPhone 13'üme zararlı bulaşıp hesaplarımı veya bilgilerimi çaldımı acaba derseniz evet bu da mümkün her zaman.

Kısaca genel soru sormaktan kaçının, doğru soru sorup cevabınızı almaya bakın ;)

Bulaşabilir elbete ki hocam ama bir iphonea virüs üretmek aşırı zor bunu sisteme yükleyip çalıştırmakta çok zor. Discord türemelerinin iphonea özel attığı bir şey olmuyor zaten YouTube'da gördükleri virüs-RAT'lari atıyorlar. Dosyayı indirip uygulama olarak açmanız lazım fakat imzalanmamış uygulamalara zaten izin vermiyor iPhone. Kafanıza göre uygulama yükleyemezsiniz. Uzaktan yapabilecekleri tek şey takvim virüsü. Oda bilgi çalmıyor bildirim atıp duruyor.

Bu iPhone açıkları istihbarat teşkilatları ve bu açıkları satan şirketler için çok önemli. Yani bu açıkları bulanlar bu şirketlere yüzbinlerce dolar karşılığı sayıyorlar. Onlar da istihbarat birimlerine satıyor. Bu yüzden yüksek profilli iPhone açıklarının kolay kolay ortaya döküleceğini sanmıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı