Age of Empires 2 oyununda Türklere haksızlık yapılması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oyunda ne yazık ki tepki gösterilmeyen bir konuya değinmek istiyorum. Oyunda Türkler askeri ve özgün özellikler olarak oyunun en gücsüz milletleri arasında. En temel askerler bile yok.

Buna örnek verecek olursam:
•Mızraklı asker ya da teberli piyade yok ( süvari birimleri ve fillere karşı güçlü bir asker türüdür)
•Arbeletçisi yok.
• Elit akıncı yok tahta akıncı var.
• Paladin yok.
• Kuşatma mancılığı ya da ağır mancılık yok ( toplu askerleri öldürmede etkili)
• Özgün asker birimi olarak yeniçeri var bu yeniçeri ne yazık ki her milletin okçu kışlasından çıkan tüfekçiden daha güçsüz, daha pahalı, daha az isabet oranına sahip ve piyadelere karşı ekstra bonuslu vuruyor bu özellik eskiden yeniçerilerde vardı şimdi güncelleme ile aldılar yeniçeriler de artık yok. İkisi de tüfek kullanıyor, bu haksızlık. Tabiri caizse Türklerin özel bir askeri yok çünkü tüfekçi her açıdan daha mantıklı.
Peki neler yapılabilir:
• Türklere teberli piyade, arbeletçi, kuşatma mancılığı, paladin gibi askerleri birimlerden bazıları eklenebilir.
• Türklerin özgün birimi olan yeniçerinin zırhı, canı ve isabet oranı arttırılabilir. Ve piyade bonusu geri getirilmelidir.
• Türkler oyunda altına bağlı ve osmanlı birçok ticaret yoluna sahipti bundan dolayı pazar bonusu verilebilir.
• Hindistan, Vietnam gibi ırklara özel 2. bir birim verilmiştir örneğin: İmparatorluk deve binicisi, imparatorluk akıncısı gibi. İtalyan'ların da kışlasında özel bir asker vardır. Türklere de barut medeniyeti oldukları için imparatorluk topu verilebilir. Ya da imparatorluk şövalyesi ya da İtalyan'lar gibi farklı 2. bir özgün asker verilebilir.
•Oyunda Türkler hüssarları ile önde gidiyordu ancak oyuna gelen güncellemeler ile en güçlü hussar kanatlı hussar oldu. Türklere bu hussar verilebilir.
• Bunun gibi aklıma gelmeyen birkaç düzenleme daha yapılabilir.
Ben burada saydıklarımın hepsi yapılsın ya da Türk milleti en güçlü olmalıdır demiyorum. Fakat oyunda eksiklikler çok. Buraya yazdıklarımın bir ya da iki tanesi de yapılabilir. Sadece yeniçeri de güncellenebilir. Oyun dinamik bir halde güncellemeler geliyor.

AOE2 de bence +2 ateşli silah bonusu nedeniyle, Yeni Çeriler ile birlikte OP. Rush ırkı değil ama End gamede beni Türk oynarken yenebilecek az adam vardır.

Bunu buraya yazmak yerine niye oyun kuruluna ticket atmıyorsun?
Oyun incelemeleri bölümünde inceleme yayınlamanın suç olduğunu sanmıyorum. Ancak gereksiz tatsızlık yaratmak normal bir davranış değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyundaki en iyi atlı okçular Türklerde ;). Türkler ile oynayacaksan hussar+yeniçeri ya da hussar+ca oynayacaksın. Oyun late game'e kalırsa trash unit olmadığı için yenilirsin. Yani late game'ye kalmayacaksın.

Oyun incelemeleri bölümünde inceleme yayınlamanın suç olduğunu sanmıyorum. Ancak gereksiz tatsızlık yaratmak normal bir davranış değil.
1999'da çıkan oyunun ve ardından 2019'da remasteri olarak çıkan bu oyunun 2022'de incelenmesinin yapılması..

Son düzenleyen: Moderatör:
En ikonik hüssarlar Kanatlı Hüssarlardır. En güçlüsünün de o olmasında bir gariplik yok. Bu kısım saçma olmuş.
Verilmesi doğru olmaz çünkü Türkleri viyana kapılarında bu yeni gelen hüssarlar yendi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı