Age of Empires 3 Definitive Edition oyundan atıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Akkurt

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle selamun aleyküm arkadaşlar. Ben 4 gün önce Steam sonbahar indirimlerinde başlıkta belirttiğim efsane oyunu aldım ve yenilenmiş sürüme yakışır bir oyun olmuş beğendim aşağı yukarı toplam 9 saat oynadım ancak beni kanser eden bir sorun var. Biliyosunuz bu bir strateji oyunu ve açıkçası zaman alan bir oyun uğraşıyorum, 40 dk hatta bazen 1 saati geçiyor ama işin sonunda sanayi devrimine geçiyorum antlaşma bitiyor savaş başlayıyor karşı devletlerden birini yok ediyorum tam her şey güzel olacak takım oyunu işliyor ama tam o sırada oyun atıyor, sanki kendini o ana programlamış gibi "yanıt vermiyor" hatası verip kilitleniyor ve bu sorunu oyunu aldığımdan buyana 4 kez yaşadım, aşağı yukarı o 9 saatten 5 saate yakını boşa gitti. Boşa geliştim boşa zamanımdan çaldı aynı zamanda takımdaki adamlarada ayıp oluyor :) ve oyuna girmeyi çok istiyorum hasret gidermeyi istiyorum ama girmeye korkuyorum. Bu sorunu başka yaşayan var mı? Sadece bende mi bir sıkıntı var hiç anlamadım... Gelecek güncellemeyle düzelir mi düzelmez mi orası da belli değil. Biraz uzun oldu ama belki benden kaynaklı bir nedenden ötürüdür bu sorun?
Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkür ederim büyük bir güncelleme geldi birkaç gün denedim sıkıntı çıkmadı. Geç cebap verdiğim içinde kussura bakmayın :)
Bende seninle aynı sorunu yaşıyorum şuan. Oyun 20 ila 40 dk sonra çöküyor. Yanıt vermiyor hatası alıyorum. Ne yapmalıyım ???

Aynı sorunu AOE2 Definitive Edition'da da yaşıyordum, 3-4 farklı oyun başlattım hepsinde 30-40dk sonra oyundan attı. Dosya bütünleme yapmama rağmen de düzelmedi. Uğraşamadım sildim geçtim. Bence AOE serisine özgü bir sorun, Definitive olmayan versiyonlarda sorun yoktu hatırladığım kadarıyla.

Aynı sorunu AOE2 Definitive Edition'da da yaşıyordum, 3-4 farklı oyun başlattım hepsinde 30-40dk sonra oyundan attı. Dosya bütünleme yapmama rağmen de düzelmedi. Uğraşamadım sildim geçtim. Bence AOE serisine özgü bir sorun, Definitive olmayan versiyonlarda sorun yoktu hatırladığım kadarıyla.
Sürücülerimin tamamı güncel. Windows güncel. Oyunun dosyalarını doğruladım sorunsuz. Sildim yeniden yükledim. Belki HDD sorun vardır dedim. D sürücüsünden C ye taşıdım. Hala aynı yanıt vermiyor diye kapanıyor. O kadar gelişme boşa gidiyor. Sinir olmamak elde değil :(

Yeni konular

Geri
Yukarı