Age of History II iyi bir oyun mu?

erdenet

Hectopat
Öncelikle her ne kadar daha oynayamasamda strateji oyunlarını seviyorum. Örneğin Hoi4'ü izlemesi çok zevkli ama daha oynayamadım çünkü oyunu öğrnemek çok zor. Dostum da Age of History II'yi çok oynamış ve önerdi ama biraz izlediğimde Hoi4'e göre çocuk oyunu gibi geldi bana. Mekanik olarak da grafik olarak da Hoi4'e göre çok eksik gibi geldi. Sanırım tank, gemi, uçak gibi araçlar da yokmuş. Sizce oynanır mı, nasıl bir oyun? Oynamaktan zevk alır mıyım? Açıkçası çok kolay olmasını istemem, mümkün olduğunca bir yeri işgal etmenin zor olmasını isterimki orayı ele geçirdiğimde sevineyim, değerli olsun.

Son düzenleme:
Öncelikle her ne kadar daha oynayamasamda strateji oyunlarını seviyorum. Örneğin Hoi4'ü izlemesi çok zevkli ama daha oynayamadım çünkü oyunu öğrnemek çok zor. Arkadaşım da Age of History II'yi çok oynamış ve önerdi ama biraz izlediğimde Hoi4'e göre çocuk oyunu gibi geldi bana. Mekanik olarak da grafik olarak da Hoi4'e göre çok eksik gibi geldi. Sanırım tank, gemi, uçak gibi araçlar da yokmuş. Sizce oynanır mı, nasıl bir oyun? Oynamaktan zevk alır mıyım? Açıkçası çok kolay olmasını istemem, mümkün olduğunca bir yeri işgal etmenin zor olmasını isterimki orayı ele geçirdiğimde sevineyim, değerli olsun.
Dedikleriniz karşılığını AOH II'de pek alamazsınız. Yine de denemek için youtube'den Kerem Yılmaz Conquerors 2.1 fix sürümünü indirip deneyin. Hem bedava hem de AOH II'ye göre gelişmiş. Virüs sıkıntısıda olmaz.

Dedikleriniz karşılığını AOH II'de pek alamazsınız. Yine de denemek için youtube'den Kerem Yılmaz Conquerors 2.1 fix sürümünü indirip deneyin. Hem bedava hem de AOH II'ye göre gelişmiş. Virüs sıkıntısıda olmaz.
Fiyatı uygun açıkçası, zevk alırım diyorsanız alabilirim. En azından o atmosfere soksa bile yine bir şey. Beklentim yalnızca gerçekçi düzeyde zorluğunun olması.

Hearts of Iron 4 de 3.000 saat aoh 2'de ise 300 saat gömmüş biri olarak ben HOI 4 derim. Aoh 2 strateji tamamen toplama çıkartma işlemleri üzerine kurulu bir savaş mekaniği var, ondan ötürü oyun kolay bu yüzden evet bana göre çocuk oyunu ancak kerem yılmaz gibi kişiler sayesinde aoh2 daha oynanabilir hale geldi. Eğer aoh2 oynamak istiyorsan bence normal olanını değil gidip kerem yılmaz ekibinin yaptığını conquerors v2.1 yükle. HOI 4 kadar karışık değil ama normal aoh2 kadar da kolay değil.

Hearts of Iron 4 de 3.000 saat aoh 2'de ise 300 saat gömmüş biri olarak ben HOI 4 derim. Aoh 2 strateji tamamen toplama çıkartma işlemleri üzerine kurulu bir savaş mekaniği var, ondan ötürü oyun kolay bu yüzden evet bana göre çocuk oyunu ancak kerem yılmaz gibi kişiler sayesinde aoh2 daha oynanabilir hale geldi. Eğer aoh2 oynamak istiyorsan bence normal olanını değil gidip kerem yılmaz ekibinin yaptığını conquerors v2.1 yükle. HOI 4 kadar karışık değil ama normal aoh2 kadar da kolay değil.
Peki Hearts of Iron 4 öğrenebilir miyim? Öğrenme konusunda önerin var mı? Birde Hoi4 ne yazık ki çok optimizasyon sorunlu bir oyun, o çok can sıkıcı. Yoksa Hoi4 çok güzel bir oyun. Son olarak AoH II'yi almamı önerir misin? Birde oynamak istememin nedeni mobilde benzeri, alternatifi olmayan bir oyun. Keşke Hoi4 mobile çıksa örneğin.

Son düzenleme:
Peki Hearts of Iron 4 öğrenebilir miyim? Öğrenme konusunda önerin var mı? Birde Hoi4 ne yazık ki çok optimizasyon sorunlu bir oyun, o çok can sıkıcı. Yoksa Hoi4 çok güzel bir oyun. Son olarak AoH II'yi almamı önerir misin? Birde oynamak istememin nedeni mobilde benzeri, alternatifi olmayan bir oyun. Keşke Hoi4 mobile çıksa örneğin.
Bence HOI 4 öğrenmeye çalışın. İlk başlarda bana da zor geliyordu ancak oynaya oynaya öğrendim. Birde arayüzler ve bir kaç mekaniği öğrenmek için Maxmarini öneririm. İlk başlarda hile kullanmaktan çekinmeyin.

Bence HOI 4 öğrenmeye çalışın. İlk başlarda bana da zor geliyordu ancak oynaya oynaya öğrendim. Birde arayüzler ve bir kaç mekaniği öğrenmek için Maxmarini öneririm. İlk başlarda hile kullanmaktan çekinmeyin.
Çok zaman istiyor ve çalıştığım için o zamanı ayıramıyorum açıkçası.

Düşük sistemler için oynanabilir güzel oyun. Ha o kadar detaylı değil hatta hiç detaylı değil. Ama beni sarıyordu :D

O zaman AOH II'ye geçin. Ama HOI 4'teki aldığın eğlenceyi AOH II'de pek alamazsın.
Hocam birde ben açıkçası Maxmarine'i rehberlik konusunda başarılı bulmuyorum. Çok bilgili onu tartışmıyorum ama öğretme konusunda ne kadar başarılı tartışılır bence. Bana hiç bilmeyene yönelik başarılı bir anlatım lazım. Bu da herkesin yapabileceği bir şey değil.

Birde benim laptop sistem özellikleri konusunda oyun laptopu olmadığı için her ne kadar Hoi4'te istenen özellikleri karşılasa da oynarken laptopa bir şey olur mu diye tedirgin oluyorum açıkçası.

Bu arada size katılıyorum. Hoi4 çok başka bir seviye. Benzeri bir oyun var mı merak ediyorum açıkçası. Yalnızca optimasyon konusunda çok kötü ve başarısız.

Düşük sistemler için oynanabilir güzel oyun. Ha o kadar detaylı değil hatta hiç detaylı değil. Ama beni sarıyordu :D
Hocam bari şehirleri çizselerdi keşke diyor insan. Dümdüz renk olunca Bil ve Fethet gibi oluyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı